Kontracepcija

Yaz pilule

dada1979

Postovani doktore.
Imam 43 godine,nisam nikad rađala,u pubertet sam ušla sa nepunih 9 godina i evo jos uvijek imam menstruaciju.
Primjetila sam u zadnjih par mj da mi menst.zna kasniti i po 40 dana pa onda dobijem.
Plodni dani i ovulacija nekad da a nekada ne.
Prije 6 mjeseci sam prestala konzumirati cigarete jer sam bila okorjeli pušac i presla sam na parilicu da bi mogla poceti piti yaz pilule.
Nabavila sam ih privatno bez recepta pa me zanima vase misljenje da li bi mi mogle štetiti ako bi probala jedan mjesec piti probno?
Mogu li bit stetne za taj jedan mjesec da vidim da li mi odgovaraju s obzirom da su Yaz pilule s najmanje hormona
Inace ih ne bi pila ali sam u tim godinama kad zaista moramo paziti.
Da napomenem da sam tri puta u 3 godine popila po pilulu za dan poslije i nije bilo nikakvih nuspojava.
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno možete uzeti jednu kutiju za probu. Ukoliko se odlučite na daljnje uzimanje savjetujem laboratorijsku obradu: KKS, pV, jetrene probe, GUK