Kontracepcija

Hormoni

Tttt120

Postovani,
Molim Vas da mi ukratko prokomentirate nalaz (3.dan mj)
T3 1.57
Ft4 19.0
Tsh 4.37
Prl 357.6
Fsh 5.8.
Lh 5.7.
Estradiol 186.9
Dhea-s 9.83

Hvala. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, povišena je vrijednost DHEAS (ukoliko su vrijednosti izražene u mikromol/L). Povišene vrijednosti DHEAS se mogu naći kod policističnih jajnika.

Tttt120

Zahvaljujem na odgovoru. Naime nemam Pcos bila sam na ginekoloskom pregledu. Da li postoji neki drugi razlog za te povisene vrijednosti?lp

Ivo Balenović, dr. med.

Vrijednosti su minimalno povišene. Savjetujem da ponovite nalaze. Povišene vrijednosti se mogu naći i kod pojačanog rada nadbubrežne žlijezde..