Kontracepcija

Izazivanje ovulacije nakon izazvanog ciklusa

Milla3

Postovani,
Imala sam ciklus 28.10.2018., s obzirom da smo i suprug i ja pili antibiotike koji nisu dozvoljeni u trudnoci, nisam zelela da ih pijemo ni na eventualnom pocetku trudnoce..nakon jednog ” sumnjivog” odnosa, 5.11. popila sam tabletu Escapelle, nakon pet sati od nezasticenog odnosa i krvarenje je pocelo 09.11., danas je cetvrti dan. Da li se ovo krvarenje smatra kao menstruacija tj.sto se tice hormona kao početak ciklusa (s obzirom da sam imala dogovor sa ginekologom da nakon sledeceg ciklusa pocnemo stimulaciju ovulacije lekom Klomifen..)?
Unapred hvala na odgovoru!
S postovanjem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom krvarenje je vjerojatno posljedica tablete. Pričekajte iduću menstruaciju i tada krenite sa stimulacijom ovulacije Klomifenom.