Kontracepcija

Izgubljena pilula

Doktorice, jucer mi je slucajno ispala predposljednja pilula i izgubila sam je sto znaci da za ovaj mj.imam 20.pilula, sta da radim a da zastita ostane potpuna? Danas mi je 21dan pa me strah, ne znam da li da pocenam sa pauzom, je li rano ili... Najvaznije mi je sta god da bude da zastita ostene zagarantirana.
Hvala unaprijed na odgovoru

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Možete odmah nastaviti drugu kutiju, bez pauze, pa je zaštita zagarantirana.

Da li smijem napraviti pauzu od 7dana pa onda nastaviti, da ,li je to ispravno?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ovisi o tabletama, kod Triquilara i Trinovuma nije, kod svih ostalih je.

Pijem Yasmin sto po Vasem odgovoru znaci da smijem napraviti pauzu???
Jednom sam spojila 2mj.bez pauze i cijeli mj.mi je bilo prisutno probojno krvarenje pa tako da ne bi opet pa sam mislila ako smijem ovu soluciju da nakon 20.te napravim pauzu od 7dana. Narvano ako je ona sigurna a ko nije nema veze nek bude tockasto krvarenje samo da je sigurno, da ne ostanem trudna happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ajd, da budete 100% sigurni skratite pauzu, počnite piti novu kutiju čim krvarenje bude slabije. Pa neće biti ni probojnog krvarenja ni trudnoće.

dvmm511

Postovani, pijem tablete naelia vec 10mjeseci
Danas sam trebala popiti zadnju pilulu, nema je u blisteru, a ja se uopce ne sjecam jesam li je popila ili ne.
Trebam li nastaviti piti novu kutiju bez pauze ili da napravim jormaknu pauzu od 4 dana (placebo) pa pocnem s novom kutijom?

Unaprijed zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem (4 dana placebo tableta). Ne može se ništa dogoditi ako ste uzeli jednu tabletu manje.