Kontracepcija

Izgubljena tableta

Lionelxxx

Poštovani,
pijem Diane 35 već 6 mjeseci i nisam nijednu propustila niti izgubila. Naime, danas, kada sam trebala popiti 14. tabletu iz blistera, ispala mi je u autu i nisam ju nikako mogla pronaći. Uzela sam sljedeću, tj.15. i sada mi je ostalo još 6 umjesto 7 tableta. Što da radim? Hoću li nastaviti normalno piti tablete i započeti 7-dnevnu pauzu ili? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite ih 20 a nakon toga sedam dana pauze. Skratit ćete ciklus za jedan dan.

ajsha

Postovani, pijem Triquilar vec skoro 4 godine.
Novo pakiranje tableta pocinjem nedjeljom, no ovaj put sam izgubila zadnju tabletu iz blistera dakle 21. tabletu koju sam trebala popiti sinoc u 21h.
Posljednji odnos je bio prije 8 dana, bez dodatne zastite.
Trebam li se brinuti u vezi trudnoce i trebam li kupiti novo pakiranje s obzirom da je vec proslo vise od 12 sati ili da sljedecu nedjelju normalno nastavim s novim pakiranjem i dodatnom zastitom nakon jedan dan duze pauze?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,
Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ništa. Sedam dana pauze i novi blister.

pp707

Poštovani,

Imala sam sličnu situaciju. Izgubila sam petu tabletu u blisteru Rosanne tableta i umjesto nje u redovno vrijeme popila šestu. Ostale tablete sam uzimala redovito, znači njih sveukupno 20, a ne 21 koliko je trebalo. Nakon toga sam imala 8 dana pauze, umjesto 7.

Sada vidim da ste u slučaju koji je naveden iznad preporučili novi blister bez pauze.

Pitanje je, jesam li zaštićena trenutno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste napravili 8 dana pauze, preporučam da idućih 7 dana koristite dodatnu zaštitu. Inače to što ste uzeli jednu tabletu manje nije smanjilo zaštitu.

nady97

Poštovani doktore,
Zaboravila sam ponjeti na put tablu Diane 35,kupila sam novu tablu i hoću li samo nastaviti piti tablete do sljedeće subote kao što sam trebala sa zaboravljenom tablom?Da li je zaštita i dalje potpuna?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta i zaštita će biti potpuna. Nema veze što ste uzeli novu tablu.