Kontracepcija

sex

Tamara_70

Poštovani..
Dečko i ja smo se dodirivali polnim organima. On je polako ispustao sjemenu tečnost po mojoj vagini.
Kasnije je svršio iznad ulaska u moju vaginu.
Pitanje je sada.. Da li je moguća trudnoća?
Inače djevica sam.
Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom trudnoća nije moguća.

TheMissTea

Postovani, za sada imam samo peting sa deckom preko rublja, nije ni bilo ejakulacije, a i ne moze da prodje ista preko rublja to znam. Mozda cu malo zakomplikovati pitanje.
Znam da presemena tecnost izlazi neposredno pred ejakulaciju. E sad moze li se desiti da izadje presemena a da onda nestane osecaj za ejakulaciju, ili kao sto sam naziv kaze ona izlazi neposredno pred ejakulaciju? Planiram piti anti bebi pilule kad stupim u odnose, a ovo me vise muci ovako zbog petinga, iako nije bilo ejakulacije u rublju, niti uopste.

TheMissTea

Mislila sam na predejakulat

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, predejakulat ne sadrži spermatozoide, tako da trudnoća nije moguća.

TheMissTea

Hvala Vam, znam da u sluzi nema, ali sam citala ovde na forumu da u predejakulatu moze nekad da bude spermatozoida? Verovatno zavisi i koliko brzo posle toga krene ejakulat, ali svakako da za to treba imati odnos i da ne umisljam. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

DoraS

Postovani doktore

Imam jedno pitanje, ja sam imala cin1 na papi, al hpv visokog rizika mi je pokazalo negativno na brisu, i klamidija i urea pozitivno.
Da li taj cin moze bit uzrokovan od klamidije ako je bila jaca upala... s obzirom da je bris pokazao hpv negativno.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, CIN je posljedica upale. Liječenjem upale, povući će se i promjena (CIN). Budući da je HPV negativan, ne bi trebalo očekivati progresiju nalaza prema višim CIN-ovima. Potrebna je redovita kontrola.

DoraS

Postovani, izljecila sam upale i radila krioterapiju radi tog cin1 i nakon krioterapije je ponovo pokazalo cin1 tako da me sve to zbunuje s obzirom da je bris na hpv visokog rizika pokazao negativno. Jedino da taj bris nije pogresan.

Ivo Balenović, dr. med.

Preporučam redovite kontrole (svaka 3 -4 mjeseca) dok se nalaz ne negativizira. Kod CIN-a 1 nema potreba za invazivnim zahvatima.

nady97

Postovanje,
Zadnjih 7 dana poslije odnosa osjetim jako peckanje u rodnici i ukoliko zelim mokriti mnogo me boli,uzasna bol.Prije mi se to nije desavalo,a koristim diane 35 i imam odnos bez zastite.Sta bi mogao biti uzrok?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o urinarnoj infekciji. Savjetujem posjet liječniku, analizu urina i terapiju prema nalazima.

znatizeljan1

Poštovani,

Zanima me da li rektalna flora ubija spermatozoide,
mozgu li prezivjeti u rektalnom okruzenju?
Drugim rijecima; Moze li sperma koja iscuri iz analnog
otvora, (duboko iznutra) ako curi preko vagine oploditi
bilo sta ? ili je unistena instantno od bakterija i fluida cim udje
u rektalno okruzenje?
hvala puno
postovanje
Igor

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, rektalna flora neće uništiti spermatozoide, ali mogućnost da dođe do oplodnje na način koji ste opisali je samo teorija gotovo ravna nuli.