Kontracepcija

IZOSTANAK MENSTRUACIJE

ElmaK

Postovani proslog mjeseca sam pocela piti kontracepcijske pilule Diane 35 cisto u svrhu velikih podkoznih akna sa pilulama sam pocela 17.12 zavrsila sam prvu tablu 21 pilulu u srijedu jos uvijek nisam dobila menstruaciju postoje blagi bolovi u trbuhu I vrlo mali smedji iscjedak na gacicama.Zabrinuta sam da li ce mi uopste doci menstruacija.Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit ćete menstruaciju.

Mr197

Postovani,

Imala sam odnose sa partnerom 27. I 28. Travnja. Nismo koristili kontracepciju, koristili smo se metodom prekinutog snosaja. Dobila sam menstruaciju 30. Travnja, a prijr toga sam dobila 9. Travnja. Sada sam trebala dobiti 28. Svibnja, no do danas nisam dobila. U tom meduvremenu sam odnose imala 2.6. kad mi je menstruacija vec kasnila. Inace cikluse imam svakih 30 tak dana, no u zadnja 2 mjeseca sam pila antibiotike, Klavocine zbog zuba i Klimicin zbog apscesa pa si razmisljam da mi se mozda zbog toga poremetio ciklus. Iako partner nije ejakulirao u mene, opet se bojim trudnoce.. mislite da bih trebala napraviti test na trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. Vjerovatno je upala ta koja je odgodila nastup menstruacije.

lidija0812

Poštovani,
inače su mi ciklusi redoviti i ništa se čudno nije događalo, 3.11 sam dobila menstruaciju i 18.11 sam imala sexualni odnos metodom prekinutog snošaja.. nakon toga oko 24.11 pojavio se smeđi iscjedak i trajao je 3 dana.. inače mi ciklus traje 29-30 dana i trebala sam dobiti 3.12 ali danas je već 7.12 i još nije došla menstruacija. Da napomenem nisu se pojavili znakovi pms-a i imam normalan iscjedak... ima li potrebe za brigom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću. Moguća je upala, cista pcos i slično.

Hana094

Postovani,
Molila bih odgovor. Isprike radi duzeg posta. Naime, 5.11. je doslo do pucanja kondoma i decko je svrsio u mene. Nakon 25h sam popila Vikela tabletu(1 u pakiranju) te je 14.11.doslo do krvarenja od 2 dana... 6.12. sam radila Gravignos ultra test i prvi je bio nevazeci,pa sam drugi stavila u posudu sa urinom i pokazao je negativno. Zanima me kolika je tocnost testa buduci da je raden mjesec dana nakon 'spornog' odnosa (u meduvremenu nije vise bilo odnosa) ?!?? - ciklusi su mi inace neredovni : 20.1., 21.2., 2.4., 3.6., 9.7., 24.8., te posljednji 24.10. - a dakle spomenuti odnos 5.11. - kolike su sanse da je tada bio plodni dan? Takoder,molila bih ako mozete preporuciti neke kontracepcijske tablete - mogu li ih kupiti samostalno jer sam kod ginek.narucena tek za 15dana? I usput da Vam kazem da sam kod ginek.bila 15dana nakon odnosa i rekao je da imam malo cista ali da je sve uredu(nisam tada ni pitala za pilule)...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test mjesec dana nakon odnosa negativan ne radi se o trudnoći. Ciklus vam previše oscilira i ne mogu se odrediti plodni dani kod vas. Uzimajte pilule.

Hana094

Hvala Vam puno na odgovoru. Ako mogu jos Vas zamoliti da odgovorite na pitanje vezano za kontracepcijske pilule? Naime,znam da bih trebala po receptu ginekologa ali sam narucena tek za 15dana paa mozda do tada dobijem menstruaciju (a pilule bi se trebale piti s prvim danom mjesecnice),pa da li mogu sama kupiti neke u ljekarni ?! Ako da, koje ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možete.

nesigurna_djevojka

postovanje
trebala sam menstruaciju dobiti prije 5 dana ali je nema
imam uredne cikluse 27-29 dana a prije 2 tjedna sam imala odnos i pukao je kondom no odma smo primjetili i zaustavili se ali me strah posto je vec to bilo pri kraju ali nije svrsio u mene vec par minuta poslije
sada imam bijeli iscjedak onako gusci i prije sam imala infekcije da li je moguce da je infekcija ili da napravim test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Isjedak je rezultat vjerovatno posljedica ciklusa u kojem ste. ne treba test jer odnos nije bio rizičan. Pričekajte koji dan da nastupi menstruacija.

nesigurna_djevojka

Postovanje
Kasnila mi je oko tjedan dana i sad je dosa ali je smedji iscjedak,pisala sam vec da je u odnosu pukao kondom ali nije doslo do ejakulacije, da li da se brinem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite.

martina1806

Poštovani! Imam 21 godinu i zadnju menstruaciju sam imala 1.12. i to sam prvi puta dobila navečer oko 11 sati, inače uvijek ujutro dobijem. 3.12. sam bila na Adventu na jakom vjetru, a inače imam bolne i obilne menstruacije. Inače su mi kako-tako redovite menstruacije...moguć je i stres jer sam išla na državni ispit i bila sam i u Zagrebu i non stop negdje. Sad mi kasni menstruacija otprilike 4-5 dana, a već cca 8 dana imam bolove i sve simptome kao inace pred menstruaciju, također i mekšu stolicu. Napravila sam test 31.12. i rezultat je bio negativan. Imala sam odnose s dečkom 4 puta u neplodnim danima bez zaštite i nije ejakulirao u mene, ejakulacija se dogodila najmanje 15 minuta nakon odnosa. Također smo imali odnos sad, 1.1. po izostanku moje menstruacije. Postoji li mogućnost da sam trudna i trebam li napraviti još koji test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.