Kontracepcija

PCOS Lindynette

LanyMat

Postovani,
U velikoj sam panici jer me moj ginekolog drzi u neizvjesnosti i kratak je s informacijama i opcenito nista mi nije rekao.
Pijem Lyndinette 20 vec dva mjeseca zbog neredovitih menstruacija (na ultrazvuku nije vidio nikakvih spornih folikula ni nista slicno). Receno mi je da pocnem piti na prvi dan menstruacije.

12.10 sam mislila da sam dobila menstruaciju i kako sam bila na faksu popila sam prvu tabletu medutim ja taj dan nisam dobila menstruaciju i receno mi je da samo nastavim dalje popiti blister i nakon blistera da napravim sedmodnevnu pauzu i tako u krug.
To sam i ucinila i sada sam popila drugu kutiju i ocekujem menstruaciju.

Mene brine stvar da nisam krenula piti tabletu na prvi dan menstruacijskog ciklusa.
Je li u redu sto sam postupila tako kako sam postupila? 21-7-21-7

U meduvremenu sam bila kod ginekologa i receno mi je da je ok, ali htjela bih jos jednom cuti misljenje.
Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je.

LanyMat

Postovani imam pitanje na moje prethodno pitanje. Obzirom da prvu kutiju nisam popila za vrijeme mjesecnice zbog iznad navedenog dogadaja, jesam li na trecoj kutiji zasticena, obzirom da na prvoj nisam. Uredno sam dobivala zadnje dvije mjesecnice, a zadnji spolni odnos s kondomom moj partner i ja smo imali 28.12. Menstruaciju sam danas trebala dobiti, ali nisam. Imam li razloga za brigu?

Zelim vam sretnu i uspjesnu novu godinu i zahvaljujem se na odgovoru.

Napomena je da sam sve pilule uzimala redovito bez kasnjenja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste.