Kontracepcija

Izostanak menstruacije

Ivanica022018

Postovani, zadnju menstruaciju sam imala 26.02.2018. Nezasticeni odnos sam imala 07.03. Iduci dan sam popila tabletu za dan poslije. Jer nismo sigurni dali nesto nije pobjeglo. Odnose bez zastite sam imala opet 10.3,17.3 i 18.3 ali s prekinutim snosajem. Inace imam nestrauciju svakih 28 dana. Prije dva mjeseca sam prestala piti Diane 35 zbog pauze od 3 mjeseca inace ih pijem zbog policisticnih jajnika. Kolika je sansa da sam trudna? Kasni mi menstruacija...Ovaj mjesec sam imala i upalu mjehura pa pila klavocine. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mesntruacija najvjerojatnije kasni zbog tablete. Od 100 žena koje uzmu tabletu za dan poslije 2 će ostati trudne.

Lud01

Poštovani zanima me zadnja mjesečnica bila je 3.03-7.03.2018 ciklusi inace traju 25 dana, ciklusi u zadnjih 12 mijeseci su od 23-27 dana...
19 dan ciklusa imali smo nezaštićen spolni odnos, dali su mi to bili plodni dani, jucer 25.03 je trebala doc mjesecnica ali nista čekamo i danas..
Inace pocmu bolit grudi par dana prije mjesečnice ali ovaj put nista, samo su pristići se pojavili na licu prije 2 dana smo radili test ali bio je negativan..
Ako moze nekakav odg i savjet... l
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema datumu zadnje menstruacije i duljini trajanja ciklusa imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće minimalna.

Lud01

Postovani, ocekivala san menstruaciju 25.3 tako je bilo na aplikaciji na mob koja je dosta tocna u zadnjih 15 mijeseci, i prati moje cikluse, nikad mi nije kasnila vece od 2 dana, ciklusi su inace 23-27 dana godisnje ovaj put kasni prvo me se pojavio smedi iscjedak 31.03 koji je trajao dan i pol, pocelo je lagano bordo, sinoc tokom noci nista.. uz smedi iscjedak bilu su jaki bolovi u donjem dijelu trbuha, danas sam napravila test i bio je negativan...
Spolni odnos sa prekinutin snosajen bio je 19 dan ciklusa..
Imam problema sa stitnjacim dosta mi je otecena, da li mogu iskljucit trudnocu...?
Kolika je mogucnost da se mozda ovolucija pomakla... hvala i lijep pozdrav

Dzejlana214

Postovani imala sam menstruaciju oko 28ili 29.1 zatim 1.3 ovaj mjesec jos nisam dobila.imala sam dva odnosna metoda prekinuti snosaj i gotovo smo sigurni da je sve bilo ok..danas sam uradila test koji je negativan.osjecam bolove u leđima i povremena probadanje u stomak i jajnicima, takodjer imam bijelo pranje.Zanima me da li postoji mogućnost da je test uradjen prerano i da sam ipak mozda trudna? unaprijed Vam hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lud01, obzirom na vrijeme kada je napravljen test, trudnoću možete isključiti. Vjerojatno se radi o hormonskoj neravnoteži. Savjetujem da učinite analizu hormona.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Dzejlana, niste naveli kada ste imali odnose, tj. koliko je prošlo od odnosa do dana kada je učinjen test. Ukoliko je prošlo više od dva tjedna možete biti sigurni u rezultate testa.

Dzejlana214

Zadnji odnos sam imala 20.3?a test sam radila 2.4 nakon sto mi je menstruacija kasnila i negativan je.Da li da ponovim test?

Dzejlana214

Samo da se ispravim navela sam da je zadnji odnos bio 20.3 a ustvari je bio 19.3 ukoliko to ista znaci razlika od jedan dan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u tom slučaju test je gotovo 100% siguran.

Dzejlana214

Ja se izvinjavam ako samo postavila isto pitanje dva puta.
Znaci bez obzira da li je odnos bio 19 ili 20 sa negativnim testom od 02,4 trudnoca je isključena i test je ispravan?i samo jos ako mi možete reci nema li veze sto nisam test radila na prvi jutarnji urin??hvala Vam za odgovore.

Ivo Balenović, dr. med.

Bez obzira da li je odnos bio 19. ili 20.3. test koji je rađen 2.4 je gotovo 100% siguran iako nije rađen s prvim jutarnjim urinom. Implantacija se događa otprilike 7. dan nakon odnosa i oplodnje. Već dan nakon implantacije u krvi majke se može dokazati hormon trudnoće.

Dzejlana214

Postovani meni menstruacija jos nije dosla,i jucer ujutro sam uradila test isto je bio negativan dakle trudnoca je isključena.Zanima me koliko jos je normalno da kasni i kad bih trebala posjetiti doktora?Moze li neki ozbiljniji problem biti pa da za posljedicu ima izostanak menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća je isključena, vjerojatno se radi o blagoj hormonskoj neravnoteži, koja može biti uzrokovana stresom, prekomjernim naporom, promjenom u prehrani... Savjetujem da posjetite liječnika radi analize hormona i terapije koja će potaknuti krvarenje.

Lud01

Postivani, prije par dana sam vam pisala kako menstruacija kasni i da se pojavio smedi iscijedak, nakon tiga se pojavilo vrlo oskudno krvarenje koje je trajalo 3 dana i praceno bolovima u trbuhu..
Test je negativan radila sam ih 3 zadnji je bio prije 05.04
Svaki put sam koristila Ducheese test iz mullera..
Da li to vrlo oskudno krvarenje mogu rec da je bila menstruacija..
THS stitnjace mi je malo povisen 4,21..
Hvala i lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, TSH vam je malo iznad gornje granice, savjetujem pregled endokrinologa. Vjerojatno je to malo poremetilo ciklus. Menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i trajanja. Trudnoću možete isključiti.