Kontracepcija

izostanak mjesecnice

misstash

Pijem yaz vec 8 mjeseci. Svaki mjesec za vrijeme pijenja placebo tableta mjesecnica je dosla uredno,no ne i ovaj mjesec. Tablete pijem redovno i nijednu nisam izostavila ili zakasnila s njom. Cijelo vrijeme sam imala osjecaj da ce ons uredno nastupiti sto zbog krizobolje, sto zbog glavobolje,ali ona je izostala. Stitila se nisam nicim drugim dodatno. Zapocela sam novi blister po redovnoj shemi. Zanima me da li su moguci navedeni simptomi,bez obzira sta ona nije nastupila i da li imam razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobor ste postupili. Neki put izostane menstruacija uz navedene pilule.

tkunic1

Poštovani,
uzimam Novynette već nekoliko godina i do sad nije bilo nikakvih problema. Jučer sam trebala dobiti menstruaciju, ali nije stigla. Provjerila sam cikluse u zadnjih nekoliko mjeseci (pratim pute aplikacije na mobitelu), i ciklusi se kreću od 26 pa čak do 30 dana. Zadnja 2 bila su točno 28, pa me sad malo brine jer je danas već 29 dan . Inače ni jednu tabletu nisam propustila, a redovito uz to koristimo i metodu prekinutog snošaja. Zanima me da li bih trebala (ukoliko menstruacija ne dođe) početi piti novi blister redovno u utorak? I još jedno pitanje - iako metodu prekinutog snošaja koristimo samo 'dodatno', zanima me koliko je ona zaista pouzdana (na internetu postoji brdo različitih informacija).
Hvala unaprijed, lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, neće doći do trudnoće. Nastavite dalje prema shemi uzimanja.

zvjerka18

Lijepi pozdrav, prvu mjesecnicu sam dobila sa 14 godina, sa 18. godina sam pocela uzimat komtracepcijske pilule yasmin (prije njih mjesecnica je bila redovna), yasmin sam pila 3 godine, nakon toga sam pocela uzimat novynette, koje sam pila 2 godine, nakon toga sam prestala uzimat pilile i pocela se baviti fizickom aktivnosti, te smrsava cca 5kg (iako san i prije toga imala normalnu tjelesnu tezinu 57kg/168cm). Iz mjeseca u mjesec mjesecnica je bila sve oskudnije sve dok jedan mjesec nije potpuno izostala!
Vec 2 godine hodam oko raznih ginekologa i nitko mi ne zna reci zbog cega je mjesecnica nesta, vec mi samo savjetuju da opet pocnem piti pilile (tijekom te 2 godine mjesecnicu su mi izazivali sa duphastonom.
Hormoni su mi u savrsenom redu, no mjesecnice nema osim ako ju izazovem s nekim tabletama koje mi da moj ginekolog.
Sto mi vi savjetujete i sto mislite koji je razlog izostanka mjesecnice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napišite mi vrijednosti spolnih horoma i hormona štitnjače kao i progesterona 21. dan ciklusa.