Kontracepcija

jedna propuštena

jooj

Poštovani!
Već par mjeseci uzimam kontracepcijske pilule diane-35. Započela sam normalno, prvi dan menstruacije i sve je bilo u redu. Prošli mjesec propustila sam jednu pilulu, ali menstruacija je stigla na vrijeme. Započela sam novu, za 7 dana kada sam i trebala. Ali..ne znam da li sam baš smjela tako nastaviti bez savjeta liječnika jer sam jednu u prošlom mjesecu propustila. Sve pijem na vrijeme i kako treba ovaj mjesec. Da li se umanjilo djelovanje pilula ili je mozda u potpunosti prestalo zbog moje propuštene? Imala sam odnos sa dečkom ovaj mjesec, pa me zanima da li je kontracepcija djelovala? I sada mi mjesečnica kasni..
Molim vas da mi odgovorite čim prije..
Unaprijed hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

10-tak dana nakon propuštene tablete ste u opasnosti da pilule ne djeluju, tako da vjerujem da je sve u redu, obzirom ste odnos imali ovaj mjesec, što je više od 10 dana nakon propuštene tablete? Inače, čitajte uputu za lijek, u njoj piše što napraviti u takvim slučajevima.

nina88

Pozdrav!
Pijem Cilest pilule 3 mjeseca, sada sam na 4.pakiranju i trebala sam popiti 8.pilulu sinoć u 20:00, no zaboravila sam. Jutros u 10:00 sam se sjetila i popila je. Što mi je dalje činiti. Upute su zbilja, ali zbilja zbrćkane i ne uspijevam ih razumjeti, a kako je nedjelja ne mogu doći do svog ginekologa. Unaprijed Vam hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nastavite redovno piti pilule, i koristite kondom 10 dana, to je sve.

deno

Poštovana doktorice,

pijem logest već 3 godine. u ovom ciklusu zaboravila sam u dva navrta popiti tabletu. popila sam ih drugi dan kad sam se sjetila. Uglavnom dobila sam menstruaciju 10 dana ranije, dakle dok sam još pila tablete. Sad me zanima da li sljedeću kutiju počinjem kao do sada ili? Hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Malo ste previše propustili, sada vam je zaštita kompomitirana. Najbolje da bacite ostatak ove kutije, a čim krvarenje prestane počnete novu, i 2 tjedna koristite kondom.

Siella85

Postovana doktorka,

Pijem jaz pilule već drugi mesec po redu,Prethodnog meseca menstruacija je došla u očekivanom periodu.Ovog meseca sam zadnjeg dana druge sedmice ciklusa propustila uzeti pilulu.Narednog dana sam nastavila da pijem po jednu pilulu u navedeno vreme,jer nisam bila otkrila da sam propustila navedenog dana popiti pilulu.Petog dana od propustene pilule videla sam propust i popila dve odjednom.Ne znam da li sam uradila kako treba i da li je moguća trudnoća?

Hvala vam unapred na odgovoru,jer zbunjena sam i odgovor ne nalazim an forumu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom postoji no nije velika. Nastavite uzimati aktivne do kraja, preskočite bijele i odmah započnite novi blister.