Kontracepcija

Kada napraviti test za trudnoću?

Maja977

Napravila sam test za trudnoću nakon 18., 20. i 26. dana od trljanja spolovila i sva tri bila su negativna. Stvar je u tome da imam neredovite cikluse i policistične jajnike pa nikad ne znam kada treba doći mjesečnica. Jesu li testovi sigurni, je li prošlo dovoljno vremena od petinga i trebam li ponavljati test?

Ivo Balenović, dr. med.

Testovi su sigurni i nema potrebe za ponavljanjem. Dva tjedna od odnosa pokazuju rezultate sa 100% sigurnošću.