Kontracepcija

kasnjenje menstruacije

Natalija Beljo, dr. med.

Neka još pričeka ako je testove radila na prvi jutarnji urin.

legolas

jučer je radila novi test i negativan .. i danas u jutro je dobila... jel to sad to ili me treba biti još strah?

Ivek006

Poštovanje!
Ovako, imam 20 god, cura ima 16. Imamo odnose, svaki put sa kondomom i koristimo uz to i metodu prekinutog snošaja. Prije dva tjedna smo imali odnos i svršio sam u kondom izvan nje, ali kad sam skidao kondom, primjetili smo da je malo sperme iscurilo pokraj njene vagine, ali nismo primjetili da je došla u doticaj sa samom vaginom. Pošto je ona u utorak trebala dobiti menstruaciju, a nije pomalo smo zabrinuti. Da li je moguće da je sperma došla u doticaj sa vaginom i kolika je vjerojatnost da tako zatrudni? Unaprijed se zahvaljujem!

Natalija Beljo, dr. med.

legalas Nedma straha.

Ivek006 To možda nije bila sperma , kako ste koristili kondom koji nije puknuo ( može biti i njena sluz) tako da još pričekajte.

ZabrinutaAlice

Muči me menstruacija i mogućnost da li sam možda trudna. Menstruacija mi je inače redovita, jedino odstupanje je neka 2-3 dana. Ali uvijek je negdje u tom okviru. Prošli mjesec sam dobila 18.3, ali ovaj mjesec mi još nije stigla menstruacija. Stomak me jako boli i grudi također, stalno imam osjećaj da bi svaki trenutak mogla dobiti, ali nikako da stigne. S dečkom spavam svaki put sa zaštitom (kondomom), te on uvijek kad treba evakulirati to čini van mene. Uz to svaki put provjerimo da li je kondom čitav nakon odnosa, tako je bilo i cijeli prošli mjesec, ali meni menstruacija još uvijek kasni. Napravila sam test nakon što mi je kasnila 3 dana i bio je negativan, sad čekam i ne znam šta da radim? Molim Vas za savjet, da li mislite da ipak postoji mogućnosti da sam trudna?

ZabrinutaAlice

Ispričavam se na pravopisnim greškama mislila sam na ejakuliranje. Još bi htjela spomenuti i da imam neki bijeli iscjedak cijelo vrijeme.

Hvala na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Kako su odnosi bili sa kondomom ne trebate brinuti , ako je bilo stresa može zbog toga kasniti. Pričekajte još.

rijecanka27

menstruacija mi kasni 13 dana,inace imam neredovit cikus,pa sam zato i pocela pit pilule,s tim da sam prestala pit logest prije dva mjeseca...imala sam spolni odnos s deckom ovih mj dana uvijek sa zastitom osim jednom al je bio prekinut snosaj...prosla menstracija mi je bila kao tamna krv i trajala je dosta kratko...zbog ispita i stresa sta sam imala ovaj mj pretpostavljam da je to razlog ne dolaska ove menstracije al svejedno me strah..trebam li se brinut?hvala unaprijed..

Natalija Beljo, dr. med.

Kako ste prekinuli piti Logest može biti razlog kašnjenja, ali sigurnosti radi napravite i test zbog prekinutog snošaja.

natalija88

Poštovana doktorice, kasni mi menstruacija već mjesec dana a nemam niti osjećaj kao da ću je dobiti, mislim onih uobičajenih predmenstrualnih simptoma. Napravila sam tri testa i sva tri su bila negativna, a zadnji spolni odnos sam imala prije otprilike tri tjedna i bio je zaštićeni odnosno kombinirali smo metodu prekinutog snošaja naravno uz kondom. Provjerili smo kondom i nije puknuo. Mene zanima kolika je vjerojatnost da su testovi nepouzdani, i da li da odem kod privatnog ginekologa pošto je moj na godišnjem odmoru. Inače mi znaju menstruacije kasniti po najviše tjedan dana ali ovoliko nije nikada kasnila. Hvala na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ste testove radili na jutarnji urin pouzdani su, i svakako odite kod ginekologa.

bling

Pozdrav doktorice,

S curom već godinama imam spolne odnose s zaštitom(kondom),skoro uvijek je imala normalni menstrualni ciklus.Ovaj mjesec je dobila jako slabu menstruaciju(kao da nije ni dobila),malo krene pa stane......Šta da radimo,da još pričekamo???

Natalija Beljo, dr. med.

Kako su odnosi s kondomom nema panike oko trudnoće. problem s mjesečnicom može biti i ako je bila na moru ili skinula nekoliko kg (vrijedi i ako je dobila). Sad neka prati situaciju i ako bi ostalo isto neka se javi ginekologu.

ivana1115

Molim vas da mi pomognete. S deckom sam pocela imati odnose prije 3 mjeseca. Otada mi se ciklus totalno poremetio. Imali smo 3 odnosa, nakon kojih sam krvarila. Posljednju menstruaciju dobila sam 09.07. Nakon toga, imali smo odnose 08.08. i 11.08., i ja jos uvijek nisam dobila menstruaciju, pa me strah da nisam trudna. Pri odnosu koristili smo kondome, stavise, decko mi je ejakulirao van prilikom odnosa i imao je jos i navucen kondom, nakon cega nismo nastavljali odnose, tako da su sanse da sam trudna gotovo nikakve, ali me i dalje strah. Mozete li mi dati neki savjet? Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Kondom nije pukno ni pri jednom odnosu? Ako mjesečnica ne dođe do kraja 08 mjeseca javite se ginekologu.

88dea88

imam 19 godina,redovito vodim racuna kad mi je menstruacija i koliko mi kasni,ponekad kasni malo ponekad mnogo ponekad dodje na vreme,do sad najvise je kasnila 12 dana i to jednom pre godinu dana kad sam bila na godisnji i mislim da je bio uzrok promjena klime i to sto sam bila stalno u moru....ali sad mi kasni vec 15 dana i nervozna sam strasno i imam sve simptome bolove u trbuhu i mitesere i nagle promene raspolozenja to su mi svi simptomi pre menstruacije ali nje nigde.imam decka i nezasticeni seks vec 2 godine ali uvek smo vrlo oprezni,bojala sam se da nije trudnoca uradila sam test bio je negativan,sad se bojim da nije neka bolest....pre 2 meseca imala sam neku malu infekciju i stavjala vaginalete ali to je proslo i nakon toga sam imamla menstruaciju......znam da je mozda samo stres ali ipak postoji li i nesto drugo cega bi se trebala bojat....sutra idem na godisnji i necu moc ic kod doktora 10 dana...a sta ako dotle jos ne dodje....jako me strah i pod veliki sam stres zbog toga

Natalija Beljo, dr. med.

Nažalost bez pregleda nećete riješiti problem tako da kad se vratite s godišnjeg svakako kod ginekologa.

panika_1

Poštovana liječnice, zamolila bih vas za savjet. Zanju menstruaciju sam imala 27.7. Peti dan sam imala odnos s dečkom (31.7), u vrijeme menstrualnog krvarenja, oskudnog. Pri tom odnosu je puknuo kondom, međutim dečkokaže da nije svršio, jer koristimo zaštitu prezervativom skupa s prekinutim snošajem. Imali smo još jedan odnos 13.7, također s kondomom, ali sam posve sigurna da je taj put sve bilo u redu i kondom je ostao čitav (provjerili smo).Ciklus mi se kreće od 25 do 29 dana najčešće. Sada sam zabrinuta, jer s današnjim danom menstruacije nema iako me bole grudi, što je kod mene čest znak pms-a, a u donjem dijelu trbuha sam znala osjetiti
Možda je važno napomenuti da sam protekli mjesec bila pod određenom dozom stresa zbog smrti dečkovog oca, činjenice što nisam upala u studentski dom, čestih svađa u obitelji, a i jednog popodneva provedenog u mokroj majici na vjetru. Ovo kašnjenje menstruacije me još više bacilo u nervozno raspoloženje, jer sam i inače veliki paničar.
Kolika je mogućnost da sam trudna? Da kupim test?

panika_1

Znala sam osjetiti probadanje u donjem dijelu trbuha - nadopuna.

Natalija Beljo, dr. med.

Napravite test jer tako se budete i smirili.