Kontracepcija

Kasnjenje menstruacije

Miladinkamila6666

Postovani, imam 17 godina i od skoro sam stupila u seksualne odnose i moj partner i ja praktikujemo zastitu tj kondome. Medjutim meni menstruacija kasni 2 dana, pa se pitam da li je u pitanju trudnoca ili nije jer sam bila 4 dana van zemlje pa se pitam da li promjena klime moze da utice na to. I da napomenem da nisam osjetila nikakve promjene na sebi i svom tijelu. Molim vas da mi sto prije odgovorite

donatelo1000

Postovani imam kcer 12 godina koja je dobila prvu menstruaciju (Menarha) 28.8. zatim je dobila sljedecu (drugu) menstruaciju 25.9. i do dan danas nije dosla sljedeca (treca). Recite mi dali imam potrebe da se brinem ili je to normalno u njezinim godinama da menst. kasni...

Ovi dana mi se zali da je boli trbuh i da joj nekad bude muka.

Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Miladinka ako pravilno koristite zaštitu onda se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Donatelo u prve dvije ginekološke godine žene normalno je da ima menstruaciju i dva puta na godinu. Dakle nema razloga panici.

lula555

Pozdrav. 33. dan ciklusa (mjesecnica jos nije dosla) i par dana iza sam imala zasticen odnos sa partnerom. Mjesecnica mi inace dolazi otprilike svaki 30. dan ciklusa. Sada po tome kasni vec 12 dana. Malo iza prosle mjesecnice (26.9.) sam odselila u drugi grad. Postoji li mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisam vas razumio. Ponovno postavite pitanje . Koji dan ste imali odnse?

lula555

Zadnja mjesecnica mi je bila 26.9. i od tad nije dosla. Odnose sam imala 33. i 35. dan ciklusa, stitili smo se.U meduvremenu sam se preselila u novi grad pa ne znam moze li bit da zbog toga kasni ili postoji mogucnost trudnoce? Nadam ste da ste shvatili. Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. promjena mjesta boravka zna rezultirati kašnjenjem menstruacije.

upitno12

Postovani, naime prije kojih 4 mjeseca imala sam spolni odnos bez kondoma, prekinuti snosaj, imam aplikaciju za pracenje menstruacije na mobitelu pa prema tome na dan odnosa bili su neplodni dani, nakon toga dobivala sam redovite menstruacije (uobicajene 6/7 dana, podosta jake kao i inace) prosli mj kasnila mi je dva dana i ovaj mjesec sad ce dva dana kasnjenja pa sam jakooo zabrinuta da li sam trudna, imam simptome menstruacije ali jos je nema pa sam malo uplasena, imam 18 godina. Molim vas pomoc,hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Neki drugi je uzrok.