Kontracepcija

KAsnjenje menstruacije nakon prestanka uzimanja pilula

Martsss

Dobar dan. Pila sam Logest pilule otp. 6 mjeseci i zbog neizdrzivih migrena prestala. Prva menstruacija nakon prestanka uzimanja pilula mi je dosla tocno u dan, 23.12. (ciklus mi je 27 dana) i trajala je 5 dana kao i prije uzimanja pilula. U meduvremenu imala sam polovican snosaj bez zastite i bez ejakulacije. Ovaj mjesec sam je trebala dobiti u utorak ovaj, 19.01. no kasni mi vec 4 dana. Je li mogce da kasni zbog prestanka uzimanja pilula?
Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je od prestanka uzimanja pilula, no svakako napravite test na trudnoću.

martinasp13

Poštovani,
imam policističke jajnike. Imam 24 godine a na pilulama sam vec oko 6-7 godina. Odlučila sam prekinuti sa pilulama zbog jakih glavobolja. diane 35 prijem već dvije godine. Zadnje menstrucaija bila je 22.12. te je trajala 7 dana. Na dan kada sam trebala dobiti 19. imala sam jednu kapljicu smedkastog iscjetka. I od onda menstrucije nema. Imala sam spolne odnose sa kondomom te sam prije par dana napravila test koji je negativan. Naručena sam na pregled medutim jako sam nestrpljiva. Molim za odgovor. Hvala puno.

martinasp13

Inace imala samo oko 10 dana jako bolne grudi, te me probadalo u jajnicima ali je to prestalo. Pojacani iscjedak imam stalno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Kašnjenje je zbog prekida uzimanja pilula ili zbog pcosa.

martinasp13

Hvala puno na odgovoru. zaboravila sam napisati da je zadnja pilula bila 18.12. znaci prije te menstruacije 22.12.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mijenja odgovor.