Kontracepcija

Upitna trudnoca

Anđelo

Pozdrav,
Zanima me dali je moguce da mi cura zatrudni ako redovno uzima kontracepcijske pilule s tim da su nam spolni odnosi bez zastite i da ejakulaciju vrsim izvan nje posto ima simptome kao sto je mucnina, glavobolja, bol u grudima?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako redovito uzima, šansa je minimalna.

Mia2201

Imam jedno pitanje. Kolika je šansa da dođe do trudnoće? Zadnja menstruacija mi je počela 15.1.2016, a ciklus mi traje 29-30 dana. Imala sam spolni odnos sa dečkom 22.1 i puknuo je prezervativ. Ejakulirao je izvan mene, ali tek onda smo primjetili da je puknuo. Odmah sam se isprala vrućom vodom te sam bila u kadi nekih pola sata. Nakon nekoliko dana sam počela imati male grčeve u trbuhu, no trbuh mi nije bio tvrd. 30.1 mi je ovulacija te mi je bilo malo krvarenje (smeđkasto-crveni i gusti iscjedak). Sada nisam sigurna dali je to iscjedak od ovulacije.

P.S Još me zanima kolika je mogućnost da uopće dođe do začeća pošto sam od petog mjeseca bila na dvije teže operacije te mi je puknula aorta i ostala sam slabo pokretna. Tek mi se nedavno normalizirao menstrualni ciklus.
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi trebalo doći do trudnoće.

Mia2201

Mene jedino brine taj smeđkasti gusti iscjedak.. i danas ga isto imam i nakon ovulacije.. nažalost nisam pratila dali to inace imam, sve dok se ovo nije dogodilo.. oprostite na smetnji

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ogovorio sam vam. Na osnovu samo toga ne mogu znati.

Mia2201

Dali trudnicama šteti elektrostimulacija trbušnih misica?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako mislite na tens aparat u visokoj trudnoći odgovor je ne.

Mia2201

Mislim na compex aparat i to u jako ranoj trudnoci

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisam fizijatar i ne znam kakav je to aparta. Konzultirajte fizijatra.