Kontracepcija

Kasnjenje s pocetkom uzimanja pilula dva dana

bleso9

Postovani!
Kako su nedavno bili blagdani, nisam uspjela dobiti doktoricu da mi posalje Logest na recept, pa sam s uzimanjem prve pilule kasnila dva dana. U pocetku uzimanja(prvom tjednu)imala sam nezasticen odnos dva puta. Da li trebam brinuti o trudnoci i kako da nastavim piti pilule? Po rasporedu od prije ili zadnje dvije ne uzimam?
Puno hvala na odgovoru i lijepi pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji jer ste zakasnili s uzimanjem 2 dana a dalje nastavite s uzimanjem po jedne do kraja blistera.

bleso9

Puno hvala doktore na odgovoru! Srecom izgleda da sam jutros dobila menstruaciju, pa me zanima da li da nastavim slijedeci ciklus piti pilule po starom rasporedu u subotu ili u ponedjeljak kao nakon ovog pakiranja sa zakasnjelim pilulama, odnosno da li da radim pauzu od pet ili sedam dana? Oprostite na smotano srocenom pitanju i puno hvala na odgovoru uz srdacan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pauza od sedam dana svakako.