Kontracepcija

kasnjenje sa novim yasminom

fip

Djevojka je nakon druge kutije yasmina napravila pauzu od 12 dana. Ako sada (12ti ili 13ti dan od zadnje tablete) pocne novu kutiju, kada moze ocekivati mjesecnicu ako je posljednja nastupila cetiri dana nakon zadnje tablete? (inace ima redovit ciklus) I pretpostavljam da tijekom citavog ciklusa treba rabiti druge metode... Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Dobro pretpostavljate, ovaj ciklus treba koristiti i kondom. A krvarenje će nastupiti vjerojatno dan dva nakon zadnje tablete