Kontracepcija

koju spiralu staviti poslije poroda?

damba

Molim vas da mi pomognete izabrati....spiralu sa hormonima ili zlatnu spiralu(to je neka nova za koju nigdje ne mogu naći objašnjenje)?rodila sam u 9mj.,prije trudnoće menst.svakih 30 dana,bolne,obilne u trajanju od 7 dana sa izrazitim PMS-om.Dobila sam prvu menstruaciju od poroda nakon 41 dan.20.10.Papa test uredan,planiram imati još djece.Unaprijed sam vam zahvalna na pomoći.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Koliko ja znam, na našem tržištu postoji samo Mirena (hormonska) i razne bakrene (nehormonske) spirale - za zlatnu bojim se ne znam happy
Pretpostavljam da više ne dojite, pa ako je tako možete bilo koju. Međutim, obzirom su vam menstruacije bile obilne, jedino Mirena će to riješiti pa nju preporučujem.