Kontracepcija

kontracepcija

hačiko

Imam poremećaj spolnih hormona. Radi njihove regulacije, doktorica mi je propisala Duphaston tablete. U prvom i drugom ciklusu u kojemu sam ih uzimala, dobila sam mjesečnicu nakon nekoliko dana od zadnje tablete. No, u trećem ciklusu ne. Od zadnje tablete koju sam uzela prošlo je već 30 dana. Što bi mogao biti razlog tome? I koji je Vaš savjet. Da li da se javim doktorici radi nove terapije ili da čekam sljedeću mjesečnicu?

Zahvaljujem.

Natalija Beljo, dr. med.

Svakao se javite svojoj doktorici .

hanibani

obično pijem pilule u 6 sati ujutro danas sam se probudila u 11 alarm za pilule mi je bio isključen pilula koju nisam na vrijeme popila bila je druga po redu bijela placebo tableta, u uputama piše da zaboravljenu placebo tabletu treba baciti i sljedeći dan samo u isto vrijeme popiti novu. e pa ja sam u panici ćim sam se probudila popila tu placebo tabletu. pa me zanima jer u suprotnom vas ne bih ganjavila s obzirom da mi u uputi o lijeku piše baš sve.. dali sam nešto mogla ovime poremetiti.. što se tiče ciklusa ili je sve u redu i da sutra i prekosutra uzmem preostale dvije placebo tablete u 6 ujutro kao i obicno.. i ocekujem menstruaciju ovih dana. hvala unaprijed, pardon na gnjavaži. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Placebo je, možete ih i ne popiti. Sve u redu.

Milicica05

Imam 23 godine i doktor mi je preporucio pilule legravan. Ranije sam pila yaz i posle par meseci mi nije odgovarao osim sto su mi se lice procistilo i menstruacije postale redovne. Interesuje me kakve su legravan pilule, posto nisam cula za njih i da li ce uticati na smanjenje akni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U Hrvatskoj nisu registrirane. Prema sastavu svakako djeluju na smanjenje akni.

Salome

Poštovani zbog upale mjehura dobila sam Trizolin 400 mg,dali on umanjuje djelovanje kontracepcijskih pilula,inače pijem Diane35 i dali moram koristiti dodatno kontracepcijsko sredstvo i koliko dugo? Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Isti ne umanjuje učinak kontracepcije.