Kontracepcija

kontracepcija

veky1412

Dobra vecer,zanima me od nalaza sta mi treba za kontracepcijske pilule.

Dejan Šakoronja, dr. med.

http://www.cybermed.hr/forum/bole...e_o_kontracepciji_obavezno_procitati

zekoslav712

Pozdrav!

Zanima me smije li sedmodnevna pauza izmedu dva blistera biti kraca,npr 3 ili 4 dana? S blisterom sam zavrsila jucer i sutra ili preksitra bih trebala dobiti mjesecnicu. Smijem li prvu tabletu popiti u cetvrtak ili petak s obzirom da za vikend imam vazno natjecanje izvan drzave i mjesecnica bi mi predstavljala veliki problem? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

ak2016

Postovani,
imam 24 godine. Zelim da pocnem sa koriscenjem kontraceptivnih pilula. Pre mesec dana sam bila na redovnom ginekoloskom pregledu sa nalazima Papa II(NILM) i vaginalni sekret II. Nisam pusac, normalno sam uhranjena, ne patim od povisenog krvnog pritiska i drugih hronicnih bolesti. U porodici takodje nema slucajeva tromboembolijskih poremecaja, kao ni cerebrovaskularnih bolesti. Koje pilule biste mi preporucili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neke od niskodozažnih pilula koje su dostupne na tržištu. Osobnih favorita nemam. To ćete dogovoriti sa svojim ginekologom.

inanah

Poštovani može li kontracepcija utjecati na nalaze štitnjače

blabla17

Poštovani, menstruaciju sam imala 7.6.,ciklus mi traje 28 dana i uzimam Adexa kontracepcijske pilule. Iducu menstruaciju sam trebala dobiti 5.7. ali sam ju odgodila tako sto nakon 21. tablete nisam napravila pauzu vec sam odmah nastavila s novim pakiranjem. Kada bih sada mogla ocekivati menstruaciju? Unaprijed hvala

blabla17

Dakle prvu tabletu ovog mjeseca sam popila 2.7.,a posljednju prije pauze 22.7.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Inanah ne. ALi ih ne smijete uzimati ako vam nisu u redu hormoni štitnjače.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blabla u vrijeme ove pauze ćete ju dobiti.