Kontracepcija

kontracepcija

butterfly1738

Postovanje
Postoji li mogucnost da kontracepcijske pilule ne djeluju,ako da kako to prepoznati? Npr.da je doza hormona i sastava u pilulama preslaba,ili nesto slicno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako ih redovito i na vrijeme uzimate prema uputama.

mimi1202

Poštovani,
Prepisana mi je kontracepcija Rosanelle, zanima me moram li čekati iduću menstruaciju kako bi počela koristiti kontracepciju ili mogu započeti odmah? Zadnja menstruacija započela je 14.7, a završila 19.7...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Počnite s prvim danom sljedeće menstruacije.

labtec0

Poštovani,

Smije li se ikako s novim pakovanjem lindynetta 20 početi 5.dan pauze ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da ali uz dodatnu zaštitu.

LadyBoss

Poštovanje, dobila sam Rosanelle tablete ali me bune upute a ginekolog mi je samo ukratko objasnio. Menstruaciju trebam dobiti 17.3. (Subota) da li pocinjem piti prvu tabletu blistera ili onu pod "sub" te nakon popijenih rozih i bijelih placebo tableta nastavljam odmah novi blister od prve tablete? Ispricavam se ako je pitanje glupo ali ne zelim zabrljati, lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tablete počinjete uzimati s prvim danom menstruacije. Nakon 7 placebo tableta odmah nastavljate s uzimanjem aktivnih.

marija137

Poštovani,
pijem kontracepciju Estal, ali i antibiotik Ninur. Trebam li dodatnu zaštitu? I ukoliko da, koliko dugo?

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Ninur ne umanjuje kontracepcijsku učinkovitost.