Kontracepcija

Ekonomistica123

Pozdrav, pijem Naelia pilule vec godinu dana otprilike. Problem je sljedeci: u cetvrtak 19.10. trebala sam popiti 1pilulu (zeljela sam ovaj mjesec preskociti menstruaciju zbog vazne obveze) uglavnom ja sam umjesto 1pilule popila pilulu koja je oznacena za 22dan koji pada u cetvrtak isto( bliser mi je bio slucajno krivo okrenut na tu stranu). Zanimam me sljedece, decko i ja ne koristimo kondome vise i planiramo imati odnos ovih dana. Treba li koristit dodatnu zastitu i koliko dana ako je odgovor da? Zanima me jos je li ucinak sada smanjen? Kako da postupim dalje..ja sam iz blisera prvu pilulu prebacila na 22dan tj zaljepila selotejpom na bliser da se ne zbunim dalje ako me razumijete.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem, kontracepcijska učinkovitost neće se smanjiti.