Kontracepcija

Kontracepcija i kortikosteroidi

ivaa1511

Poštovani...

Od prošlog mjeseca pijem tablete Belara. Sa drugom kutijom sam započela u petak 26.07. s time da sam u četvrtak (dan prije) završila na injekciji zbog alergije (synopen i mislim dexamedazon). Zanima me imam li razloga za paniku i da li je injekcija utjecala na smanjenje kontracepcijskih pilila.
Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

Plisko

Pozdrav
Zanima me da li doza od 30 mi decortina može umanjiti djelotvornost Logest tableta?

Plisko

Pozdrav
Zanima me da li 30mg decortina dnevno može umanjiti djelovanje Logesta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može.

zdravlje282

Poštovani,
Utječe li korištenje Afloderm kreme i Maxidex masti za oko na djelotvornost Yaz kontracepcijskih tableta? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, navedeni preparati ne utječu na učinkovitost kontracepcije.