Kontracepcija

kontracepcija u kasnim tridesetim!!!

fara

Poštovani!molim vas recite mi da li stvarno zabranjeno uzimati kontracepcijske pilule iza 38?stime da ne pušim,dosada nisam imala nikakve nus pojave i redovito odlazim na preglede !ako je tako onda vas molim što preporučate u zamjenu?naime pila bi ih još godinu dvije ,ali mi je doktor eto dao ovakvu sugestiju!hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Godine i pušenje su relativne kontraindikacije za korištenje.
Bolji je unutarmaternični uložak.