Kontracepcija

Kontracepciske tablete

Mel 125

Poštovani,
Zaboravila san kupiti novo pakovanje kontracepciskih tableta Midiana te nisan popila prvu tabaletu koja dolazi nakon menstruacije. Sljedeci dan mojih tableta nije bilo u ljekarnama, te san morala cekati dan poslje kako bi mi narucili tablete. Danas je treci dan i prve dvije tablete nisan popila. Neznam kako nastaviti daljenje koristenje? Dali bi trebala zanemariti prve dvije i popiti trecu i nastaviti normalno dalje ili?
Hvala unaprijed!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krenite s prvom tabletom i uobičajenim uzimanjem kao da se ništa nije desilo. U tijeku idućih tjedan dana koristite dodatnu zaštitu jer postoji mogućnost da se kontracepcijska učinkovitost smanji.

Lucija95

Pozdrav, pijem DAYLLA kontracepcijske tablete i danas sam prijmetila sam popija jednu tabletu bise. Ne znam tocno kada al kad sam trebala popit tabletu za nedjelju ona je vec bila popijema. Na trecam tjedni sam. Inace pijem te tablete dva mjeseca, prije njih sam pila sofflinele godinu i pola. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s redovnim uzimanjem tableta. Ne može se ništa dogoditi.