Kontracepcija

Kontracepija

Blabla16

Imam pitanje! Pijem yaz tablete i zanima me dali u periodu kada se ima menstruacija i kad je stanka od 8 dana do sljedeceg pocetka koristenja kontracepije , dali u tom periodu je zasticen odnos ??

Ana_mrvica

Poštovani moja mama je počela piti Qlaira pilule, prvi put. Prvu pilulu je popila prvi dan menstr.. Šesti dan menstr je imala odnos, zadnju pilulu jr ispila sad u petak i evo još nije dobila menstr. Koji bi mogao biti razlog?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Blablaa16, dokle god uzimate kontracepciju zaštićeni ste od trudnoće. Dakle i za vrijeme uzimanja tableta i u vrijeme pauze.

Blabla16

Vec pijem sad 4 mj yaz tablete i trenutno sam na 13 tableti i jucer sam pocela malo krvarit , ali ne kroz cijeli dan nego samo ponekad kad idem pišat recimo, skroz malo , prije toga mi se to nije nikad desilo pa me zanima jel bi se trebala prepast il je to normalno? I s cim bi to trebalo imat veze ?

Ana_mrvica

Poštovani da li je moguće da od pilula imam jake žgaravice

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Blabla16, nema razloga za brigu. Vjerojatno se radi o probojnom krvarenju koje je česta nuspojava kontracepcije, ali ne smanjuje njenu učinkovitost.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ana-mrvica, izostanak menstruacije je moguć prilikom uzimanja kontracepcije. Ukoliko bi krvarenje izostalo i idući ciklus, treba se javiti liječniku. Što se jake žgaravice tiče teško da je posljedica tableta, razlozi mogu biti mnogobrojni. Savjetujem pregled gastroenterologa.

Lana2802

Imam pitanje tj. problem... Prijem Adexa kontracepcijske pilule i imala sam pauzu od 1 mj.. Prije mi je menstruacija dolazila normalno no sad mi kasni... Imala sam spolni odnos bez zaštite nekoliko dana poslje nego sam prestala pit tablete.. Trebam li se brinut? I da imam sve znakove menstrucije, ali nikako da dobijem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon prestanka uzimanja kontracepcije menstruacijski ciklus se može poremetiti, a ponekad krvarenja mogu izostati. Budući da ste imali odnos nakon prestanka uzimanja terapije postoji mogućnost trudnoće.