Kontracepcija

Krivi redoslijed pijenja tableta

mala2708

Dobar dan...
Pijem triqular tablete već godinu dana...u četvrtak sam i sve do nedjelje sam pila krivi redosijed tableta...u četvrtak sam trebala popiti tabletu broj 12 a ja sam popila broj 16, u petak broj 13 a ja sam popila broj 17 i tako do nedjelje...dali postoji mogućnost da ostanem trudna i što da napravim sada s ipijanjem slijedeće tablete?
Unaprijed zahvaljujem...

Natalija Beljo, dr. med.

Prekinite piti , pričekajte mengu pa nakon pauze( od sedam dana, kao inače) počnite ponovo s tim da mi onda u tih prvih 7 dana koristite dodatnu zaštitu.

mala2708

znači ja sad čekam mengu i pošto sam jučer(nedjelja) popila zadnju tabletu idući ponedjeljak trebam krenuti piti novi ciklus tableta ako sam dobro shvatila?

Natalija Beljo, dr. med.

Tako je.

Postovanje!
Ovaj tjedan u utorak, trebala sam popit prvu pilulu, medjutim, zaboravila sam, te sam u srijedu popila jednu, a tek veceras( u cetvrtak) navecer sam shvatila da sam jednu propustila, te sam popila jos jednu. Sta mi je raditi? Nisam imala odnose, pa me ineresira, dokad nisam sigurna, s obzirom da je ovo prvi dan nakon pauze? Inace, pijem pilule vec 3 godine!
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Nema panike , pijete dugo ,tako da sad nastavite dalje po shemi.