Kontracepcija

Krivo uzimanje Rosanne tableta

loveparis5

Poštovani,
Molim vas za savjet
Pijem rosanne kontracepcijske tablete i svaku novu kutiju započinjem cetvrtkom, tako sam i ovu, i sada sam
Na trećem redu( zadnjem), upravo sam popila tabletu označenu danom ponedjeljak, znaci ostale su mi jos do nedjelje tablete i idući tjedan za ponedjeljak, utorak i srijedu. Medutim sada sam primjetila da mi ta zadnja tableta za srijedu fali, da li sam ju zabunom popila ili izgubila iako ne znam kako, ne znam ni sama i ne znam sto da sada radim?
Ako me razumijete, dakle falit ce mi tableta za zadnji dan nakon kojeg slijedi 7 dana pauze..
Znam da ju nisam popila odmah na pocetku kutije jer se sjecam da sam ih isla kupiti u četvrtak i tada normalno pocela početi kao i svaki put, sto se desilo ne znam ni sama :/
Da li sam ja sada uopce bila zaštićena od trudnoće?
Zahvaljujem vam na čitanju i odgovoru,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste. Popit ćete jednu manje i skratit malo ciklus. Neće doći do trudnoće.

loveparis5

U redu, hvala vam na odgovoru,
samo me jos zanima da li da onda s novim blisterom počinjem u srijedu ( računajući utorak kao zadnji dan) ili u četvrtak kao i prije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U srijedu.