Kontracepcija

krvarenje

sanja8

imam 25 god i pijem triquilar od 6 mjeseca i nisam imala nikakvih problema........sada pijem zadnjih 7 tableta iz kutije i dobila sam krvarenje, nije mi jasno zašto kad imam još tableta....jel moguće da krvarenje nastupi ranije zbog stresa jer sam u zadnja dva tjedna pod jako velikim pritiskom zbog nekih osobnih problema ?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Naravno da je moguće, to se dešava i kad ne pijete tablete. Samo nastavite dalje kao da se ništa ne dešava, zaštita je potpuna.

Delilah

Postovani, pijem Estal tbl. 2. ciklus i na 10.tbl sam dobila obilno krvarenje praceno jakim bolovima koje se pojacavalo svakim danom. Otisla sam na hitnu ginekologiju te mi je receno da imam upalu maternice. Pripisana mi je terapija antibiotika - makromicin 3 dana i estal tbl. 2x1 tbl do prestanka krvarenja. Imam jos 2 tablete estala, krvarenje se nakon 6 dana pocelo smanjivati. Da li da nakon ove kutije nastavim sa tbl estala 1xdnevno ili da radim pauzu 7 dana pa 8 dan zapocnem s novom kutijom? Narucena sam na kontrolu u ponedjeljak. Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalje ćete uzimati po jednu .

Delilah

Bez pauze 7 dana ili sa pauzom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

S pauzom.

lorigens

Postovani,
Pijem lindynette20 vec 4 mj. Ovaj mjesec sam krenula ih opet piti nakon pauze od 7 dana i prestala sam ih uzimati nakon 5 tablete. Zadnju menstruciju sam imala 29.12.2016. Dakle tablete sam krenula uzimati ponovo 03.01.2017 i stala sam ih piti 08.01.2017. Dakle 5 dana, 5 tableta. 11.01.2017 sam pocela krvariti i krvarila sam neka dva dana. Simptomi i sve identicno kao kod menstruacije. Zanima me jeli to menstruacija ili ono intermenstrualno krvarenje, jer meni je po pravilu 11.01.2017 trebala biti ovulacija. Sad me zanima jesam li imala ovulaciju uopce, jeli to bila menststruacija jer sam stala piti tablete pa je uranila. I btw.imala sam odnos bez zastite jucer, da li postoji mogucnost trudnoce s obzirom jer ne pijem tablete vise a krvarila sam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Taj koji vam je savjetovao takvo uzimanje pilula, to pitanje je za njega.

lorigens

A nitko ja sam napravila gresku i samo sam ih prestala piti na svoju ruku. Samo me zanima da li postoji mogucnost trudnoce ili? I kad da pocnem s novim blisterom? Kad dobijem iducu menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, započnite sa sljedećom menstruacijom.