Kontracepcija

Krvarenje uz kontracepciju....

Anaja

Pijem vec neko vrijeme lindynete 30, i od tih 9 mjeseci 2-3 su prošla bez krvarenja između redovite menstruacije. Svaki put prokrvarim nakon 12-ete tablete i to traje do pocetka iduce redovne menstruacije....
Imali li ljeka tomu ili....

Nataša Šemnički, dr. med.

Anaja,

potrebno je isključiti upalu i ev pokušati u drgoj polovici kutije dodati Duphaston tbl 1xdnevno kako bih se spriječilo krvrenje.

l.p.

Anaja

evo opet se dogodilo, nakon 10 tab. danas je 12-ta i počela sam uzim i duphastol danas. koliko dana da ga koristim?

Nataša Šemnički, dr. med.

Anaja ,

pijte do kraja kutije i tako kroz 3mj.

l.p.

Anaja

Do kraja lind. kutije?
Dal da pijem i kada je stanka od 7 dana ili da isto s dup. napravim stanku od 7 dana?
Hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

Anaja,

do kraja kutije NE U PAUZI

l.p.

dina1313

Postovanje. Pijem lindynette 20 7 mj. Do sad nisam imala nekakve vece probleme koristeci ih,osim tockastog krvarenja zadnjih par mjeseci. Ovaj mjesec sam ponovno prokrvarila,.samo sto ovaj put ne bih rekla da je tockasto krvarenje..jer je obilnije..i bolnije...mislim da se radi bas o menstruaciji. Problem je sto mi je u blisteru ostalo jos 4 pilule. Zanima me dali da ih nastavim piti,i koji je uzrok uranjenoj menstruaciji. ( ginekolog mi je na bolovanju,,zato pomozite) unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite do kraja blistera nakon toga pauza sedam dana , a osmi dan novi blister.

dina1313

Hvala na brzom odgovoru.. samo me jos zanima zasto se to uopce dogodilo i dali da u sedmodnevnoj pauzi ponovno ocekujem menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zato jer se radi o niskodozažnim pilulama, koje neki put teško održe sluznicu endometrija intaktnom. Stoga dolazi do tih probojnih krvarenja. U pauzi ćete dobiti menstruaciju kao i inače.

Goldie206

Poštovani,
pijem kontracepciju Yaz već 5 godina, uvijek sam bila odgovorna i redovita kod uzimanja tableta na vrijeme, ali ovaj mjesec sam imala puno toga na umu i dogodilo mi se da sam propustila 2 tablete, popila sam ih sa više od 12 sati zakašnjenja. Prva propuštena tableta bila je između 8. i 14. dana, a prema uputama s kutijice nebi trebala imati previše brige i nastaviti normalno piti dalje. Druga propuštena tableta bila je između 15. i 24. dana, i postoji mogućnost da sam imala nezaštićene odnose s dečkom prije nego što sam shvatila da sam zaboravila popiti tabletu. Popila sam zaboravljenu tabletu i nastavila piti dalje redovito te sam planirala preskočiti mjesečnicu prema uputama s kutijice. Problem je u tome što mi je danas zadnja roza tableta, tek sutra trebam početi uzimati bijele placebo tablete, ali danas već imam lagano smećkasto krvarenje. Da li je moguće krvarenje dok pijem roze tablete, i da li postoji mogućnost trudnoće? Da li u ovom trenutku ima smisla preskočiti bijele i početi odmah piti nove tablete da ne dobijem mjesečnicu, ako postoji mogućnost da sam ostala trudna? Kada najranije mogu napraviti test na trudnoći i koji je najpouzdaniji za rano otkrivanje trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je lagano krvarenje na rozima. Uzmite i bijele u ovom slučaju.
Dakle dalje ipak po ustaljenoj shemi uzimanja.

Ribic

Poštovani,
Pijem Yasmin tablete 3 godine. Dosad nije bilo nikakvih problema u vezi istih. Prije tri mjeseca zaboravila sam popiti pilulu 16-og dana ciklusa. Kasnila sam s pilulom oko 15h. Menstruacija je došla zadnji dan pauze pa nisam učinila test na trudnoću. Od tad mjesečnica dolazi u pauzi, ali sedmi dan. Sljedeći dan već krećem s novim blisterom. I pod pilulama traje još šest dana. Inače mi je sve tri godine (ne računam prvih par mjeseci početnog uzimanja) dolazila treći dan u pauzi, trajala jedva tri dana, a sad dolazi zadnji dan, oskudnija je i traje duže, točnije jedan dan u pauzi i 6 dana pod tbl. Što mi je činiti?Zanima me da li mi je zaštita smanjena ako pijem tbl i krvarim? Prvenstveno i pijem yasmin zbog nekontroliranih (iznenadnih,ovulacijskih) , bolnih i dugih menstruacija i sada se to opet događa. Zabrinuta sam pošto je dosad sve funkcioniralo savršeno.
Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije umanjena zaštita. Nastavite s uzimanjem.

mala00

Postovani..vec 6 dana imam crveni iscjedak.pijem logest pilule od 1 mjeseca ove godine..prije 2 dana pojavio mi se grudasti iscjedak koji je takodjer crvenkast i popracen peckanjem i svrbezom..danas sam bila u ljekarnoj i preporucili su mi canesten vaginalete koje kombiniram sa plimicol kremom..je li ovo ispravno?javljalo mi se ovo prije,ali nikad nije bio krvav taj grudasti iscjedak..

mala00

Imam jos jedno pitanje..jucer sam stavila prvu canesten vaginaletu i jutros osjecam bol u donjem dijelu ledja..mogu li i dalje koristiti vaginalete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili, nastavite dalje s Canestenom vaginaletama i kremom.

dragonborn

Poštovani,pijem Logest već 6 mjeseci i sve je kako treba,no kada mi je ostalo još 7 tableta prije pauze primjetila sam da imam sukrvicu i smećkasti iscjedak,također osjetim bolove u trbuhu kao poput menstruacije,i to je trajalo dok sam potrošila svih tih 7 tableta i traje još sada dok sam u pauzi,inače dobivam menstruaciju 4.dan pauze,pijem pilule redovito točno u sat...moje pitanje je trebam li se zabrinuti za trudnoću i trebam li se dodatno štititi? Da li da to računam sad kao menstruaciju u pauzi? Ponavljam nije onako jaka menstruacija već vrlo vrlo slaba....Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o uobičajnom spoting krvarenju uz pilule. Zaštita je očuvana, nastavite s uzimanjem prema shemi dalje.

tkunic1

Postovani, danas sam popila 11 pilulu i 17 mi je dan ciklusa. Javio mi se smeđi iscjedak ali u jako maloj količini, pa me zanima koji bi uzrok mogao biti. Samo da napomenem pilule koristim vec godinama i pijem ih doslovce tocno u minutu.
Hvala unaprijed. Lp.