Kontracepcija

lažna menstruacija?

apple*

mene zanima....kako prepoznati lažnu menstruaciju?
tj. kako razlikovati tu lažnu menstruaciju od menstruacije pod pilulama (koja je slabog inteziteta)?
naime...imala spolni odnos, al dečko nije svršio u mene
a pošto tada nisam uzimala pilule.,...a bio je zadnji dan plodnih dana, popila hitnu kontracepciju (5 logest-unutar 20 sata+5 logest nakon 12 sata)
menstruacija je došla 2 dana prije redovitog vremena i bila je onakva kakva je kad pila logest pilule - slabog inteziteta uz poneki osječan mučnine (rekli ste da je to zbog velike količine unesenih hormona)
i kak piše u uputama, počela sa novom kutijom na 1. dan menstruacije
što znači da sam nakon te hitne kontracepcije i menstruacije dobila već 2puta menstruaciju u svoje redovito vrijeme - konzumirala 2 kutije
mene zabrinjava ovo - menstruacija se pojavi u redovito vrijem i traje koa i obično 3-4 dana, al je oskudna
dal postoji mogučnost da je to ta lažna menstruacija?
inače, nemam neke tipične simptome - često mokrenje, osjetljive grudi, mučnina, ....jedino par dana nego bi trebala dobiti menstruaciju, počinju mi bolovi u trbuhu
prije je znalo biti dan prije pojave, a sada nekoliko dana (čitala što to znači, pa zato i briga)
što vi mislite, imam li razloga za brigu?
dal da napravim test?
il...?

hvala na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

kako pijete kontracepciju i za očekivati je da je mjesečnica kraća a ako ste pili po uputama i niste preskakali nema razloga za trudnoću.

Vangogh

Pozdrav!
Jako me strah neželjene trudnoće. Naime, imala sam odnose s dečkom 5 dana prije menstruacije i kasnila mi je 1 dan od predviđenog (iako mi je razmak između menstruacija od 27 do 37 dana). Ne znam je li ovo lažna menstruacija iako mi izgleda normalno, jedino zbog čega sumnjam je što sam imala bolove nakon mokrenja (nestali su nakon 2 dana jer sam pila uvin čaj). Ne znam što da mislim i jako se bojim.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalna menstruacija. Ne trebate brinuti.

lady_I

Poštovanje,
pijem Lindynette već duže vrijeme i svaki mjesec mi dolazi menstruacija točno 4 dana nakon zadnje popijene iz kutije. Danas je dan kad sam trebala dobiti menstruaciju ali umjesto menstruacije dobila sam lagano smeđi iscjedak. Tablete pijem redovito i svaki dan u isto vrijeme pa ne koristim dodatnu zaštitu tijekom odnosa. Prije tjedan dana završila sam u bolnici zbog otrovanja nekom hranom te sam cijeli ponedjeljak jako povraćala i dehidrirala. Inace sam sitne građe i dosta mršava. Malo me plaši izostanak menstruacije, tj. smeđi iscjedak. Mozete li mi reci koji bi mogao biti razlog toga i postoji li ikakva mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Neki put je menstruacija skroz slaba uz pilule.

Biserce123

Postovanje
Zelim da pitam s muzem radimo na bebu skoro godinu dana bili smo sad na moru kasnila mi je menstruacija 4,5 dana juce sam dobila ali je bila samo po neka kapkica na toaletu i evo sad nema nista dali je moguca trudnoca ili je od promene klime i kad mogu da uradim test za trudnocu.Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o implantacijskom krvarenju. Uradite test na trudnoću s prvim jutarnjim urinom već sutra.

Biserce123

Postovanje
Radila sam test kuci sa jutarnjom urinom i negativan je dali je moguce da ne pokazuje tacno.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Testovi pokazuju s rezultate velikom točnošću, no uvijek postoji mogućnost lažno negativnog nalaza.

barbara200

poštovani, rodila sam u 1.mjesecu ove godine. prvu menstruaciju sam dobila nakon 3 mjeseca, te mi je sljedecu indicirao doktor pomocu duphaston tableta, radi smedeg iscjetka i zadebljanog endometrija, sada su mi jajnici mikrocisticni. Izazvana menstruacija je zavrsila, ali sada 20.dan ciklusa imam vec 5 dana crveno smede krvarenje. Da li se moram hitno obratiti doktoru? Posto je na godisnjem odmoru. Nemam bolove, krvarenje je jako oskudno. Koje je rijesenje? moram li prestati dojiti posto ne smijem uzimati nikakve tablete za regulaciju ciklusa? Hvala Vam puno!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu, ne može se ništa desiti. Ciklusi se još nisu stabilizirali. Ukoliko bi se krvarenje nastavilo idućih par dana uzmite duphaston 2x1 tijekom deset dana.

barbara200

Hvala na odgovoru. Danas se krvarenje pojacalo, mislim da je preuranjena menstruacija. Da onda nista ne uzimam?

Ivo Balenović, dr. med.

U tom slučaju nemojte ništa uzeti.

barbara200

poštovani doktore. Do kada je normalno da cu imati ovakve spottinge uz dojenje? Treba li se ista poduzimati kao trajno rijesenje? Hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje doje nemoguće je procijeniti kada će doći menstruacija. Neke žene neće imati menstruaciju cijelo vrijeme dojenja, a kod nekih će se vratiti kroz nekoliko mjeseci, Pravilo je da nema pravila. Prva menstruacija se može razlikovati od onih prije dojenja, može biti pojačana, produžena i nepravilna. Tijekom vremena ciklus će se vratiti u stanje kakvo je bilo i prije trudnoće. Nije potrebno ništa poduzimati.

barbara200

Hvala na iscrpnom odgovoru. Razumijem za menstruaciju, vise me brine ovaj spotting koji traje i po 20 dana. Da li je to uredu? Ili je nuzno uzeti duphaston?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je toliko dugotrajno, slobodno uzmite duphaston kroz deset dana.

inin

Poštovani,

imala sam nezaštićeni odnos 02.11.2018. godine. Menstrualni ciklus mi traje između 21-28 dana. Nakon tog odnosa imala sam veoma bolnu menstruaciju, jake grčeve u stomaku, bolove u donjem dijelu leđa, obilno krvarenje sa komadićima koji su ispadali iz mene, nešto poput jetrice. Trajala je 4 dana kao i uvijek do tada. Naredna je nastupila 14.12.2018 godine i bila je manje bolna, ali jednako obilna sa istim tim "komadićima". Ova treća dolazi malo ranije, očekujem je sutra ili prekosutra... ali idalje sumnjam da sam trudna. Mada, imala sam ovulaciju i regularne PMS simptome. Grudi su mi natekle, to mi se nije do sad dešavalo.

Hvala na odgovoru unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Ukoliko se želite uvjeriti u to uradite test.