Kontracepcija

Lindynette 20

pozdrav, pocela sam da pijem prvi put lindynette. 16.2 radi menstrualnih bolova ali vec poslednje 2 nedelje me boli gornji prednji deo grudnog kosa, kao neko stiskanje i najvise uvece kada lezim. kada sam otisla kod doktora opste prakse juce pomislili su da nije mozda tromboza jer pijem kontracepciju, ali me zbunjuje cinjenica da ovo traje duze od momenta kada sam krenula prvi put da ih pijem. u nuspojavama pise bol u grudima i otezano disanje sto oba imam i sada ne znam da li mogu naglo da prestanem da ih pijem danas/sutra i da li da uradim analizu krvi za svaki slucaj?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako osjećate takve simptome, slobodno prekinite s uzimanjem tableta.

dzdr

Poštovani,
pijem Lindynette 20 već 7 godina. Nisam imala nikakvih nuspojava iako mi u zadnje vrijeme sve veći problem stvara suhoća rodnice te sam primijetila pojačanu nervozu skoro 2 tjedna prije očekivane menstruacije što prije nije bio slučaj. Zanima me da li su to znakovi da je vrijeme za promjenu kontracepcijskih pilula ili za veću dozu istih?
lijep pozdrav i hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete pokušati s novim tabletama.