Kontracepcija

Lindynette 20

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ove uzmite do kraja. Osobno ne smatram da ih trebate mijenjati nego nastavite dalje s uzimanjem. Idućim blisterom smetnje će biti manje ili će nestati.

minicamini

Postovani, pijem lindynette20 vise od dve godine, poslednje dve menstruacije su mi bas oskudne, traju samo dva dana i vise je to braon iscedak nego krv, da li treba da se zabrinem da sam trudna ili je to normalno? Ima li potrebe da radim test? Najlepse hvala.

Tassu

Poštovani,
Pijem Lindynette 20 već 7 mjeseci i probojno krvarenje sam imala samo prvi mjesec. Od tada sam menstruaciju uvijek dobivala 3. dan pauze i trajala bi 4 dana. Danas bi trebala popiti 15. tabletu, što znači da bi sljedeću menstruaciju trebala dobiti tek za 9 dana. Međutim, već 2-3 dana imam neki crvenkasti iscjedak koji podsjeća na početak menstruacije, a danas je malo obilniji nego prethodna dva dana. Ne sumnjam na trudnoću jer nisam preskočila nijednu tabletu, pijem ih svaki dan u isto vrijeme, bez kašnjenja. Zanima me možete li mi reći koji bi mogao biti razlog krvarenja između menstruacija? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Minicamini normalno je i ne treba test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tassu spoting krvarenje tijekom uzimanja niskodozažnih pilula. Nastavite dalje s uzimanjem.

mima180

Poštovani!
Zaboravila sam popiti posljednju tabletu dakle 21.u nedjelju, te sam u ponedjeljak krenula s pauzom od tjedan dana upravo zato sto sam tek u utorak shvatila da sam ju zaboravila popiti, a spolni odnosi imala sam u subotu dakle 20. dan?
Postoji li strah od trudnoće, s obzirom da ne namjeravam više uopće koristiti oralnu kontracepciju ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.