Kontracepcija

logest

dark6angel

počela sam piti logest prije mjesec dana. sada pijem drugu kutiju. imala sam do sada dva puta potres mozga. sada kod druge kutije počele su mi jake glavobolje. da li je to moguće zbog piliula ili je to zbog promjene vremena ili možda zbog loše biometerološke prognoze? dai bih trebala prestati s uzimanjem pilula?? ili ih promijeniti?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Glavobolje kod kontraceptiva, ako se jave, obično se jave u pauzi, dakle kod vas nije tipično. Svakako popijte ovu kutiju do kraja. Ako se glavobolje nastave svaki dan onda napravite pauzu da vidimo hoće li prestati. Ako su glavobolje stvarno od kontraceptiva, sumnjam da će prestati s promjenom vrste, ali može se probati.

loli20

Pijem logest već 2 godine. 8.9 i 9.9 sam zaboravila popiti logest tablete te sam 10.9 popila za 8 i 9.9,,, a onda 11.9 sam popila za 10 i 11.9.
11.9 je bio ponedjeljak i taj dan sam dobila menstruaciju. Tada sam bila na 17 logest tableti te sam popila još dvije tablete. Na 19 tableti sam napravila pauzu od 7 dana i 8 sam dan započela novu kutiju tableta ali sam isto tako imala odnose s dečkom i on je svršio u mene. Zbog komplikacija me zanima je l' moguća trudnoća?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iako minimalna mogućnost trudnoće postoji.