Kontracepcija

microgynon

amraTuzla995

Poštovani, imam 19 godina i pocela sam piti microgynon proslog mjeseca zbog veoma bolnih menstruacija. Nakon 15 tablete pojavio se smedji iscjedak i ponekad krvarenje . Nakon 21 tablete dobila sam menstruaciju i trajala je 3 dana i po prvi put bez bolova. Prije 18 dana nakon sedmodnevne pauze pocela sam ih opet piti i sve je bilo normalno, ali juce nakon 18 tablete dobila sam jake bolove u stomaku i krvarenje , nije obilno ali bas kao sto sam prije imala menatruacije veooma bolne. I sad me zanima da li da nastavim piti tablete jer su ostale jos 3 , ili da prekinem zbog krvarenja . ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte ih do kraja pa onda sedam dana pauze i dalje o shemi.