Kontracepcija

microgynon

melika_20

Dobro vecer, uskoro pocinjem piti kontracepcijske tablete prvi put imam 20. Godina radi se o microgynonu, ginekolog mi je rekao 7. Dan menzesa da krenem piti, dok citam neke osobe krecu 5. Dan, a na upustvu pise od prvog daana mjesecnice, pomalo sam zbunjena, sto vi kazete na to? Mozete li mi pojasniti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam je tako doktor rekao vi ga poslušajte. Moj savjet je započičanja pilulama s prvim danom menstruacije a najkasnije s trećim danom, nikako ne sedmim.

melika_20

Hvala, danas sam dobila mjesecnicu i krenula sa pilulama.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.