Kontracepcija

Mirena i urinarna infekcija

magna

Poštovani,

budući mi je prije godinu dana ginekolog kao kontracepcijsko sredstvo predložio isključivo Mirenu s obzirom na to da sam u 45 godini života, pušač i imam obilne menstruacije, nakon godinu dana razmišljanja odlučila sam se na postavljanje Mirene čim učinim kontrolni ginekološki pregled s PAP-a testom. Ono što se promiijenilo kod mene od zadnjeg ginekološkog pregleda jest da sam u tri navrata imala urinarnu infekciju uzrokovanu bakterijom E. Colli i upravo završavam liječenje s antibioticima kroz dva dana. Moje pitanje je: može li ova urinarna infekcija tj. njeno ponavljanje biti prepreka za korištenje Mirene?

Unaprijed hvala na odgovoru!

P.S. Našla sam na forumu kako Mirena nije prepreka kad se radi pregled s magnetnom rezonancom, nadam se kako se to do danas nije promijenilo ili ipak jest?

Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Urinarna infekcija nije prepreka za korištenje mirene niti njeno djelovanje.
Uz istu možete na magnetsku rezonancu ako trebate.

magna

Zahvaljujem na brzom odgovoru.

Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.