Kontracepcija

Molim pomoć!

Natalija Beljo, dr. med.

Prva 4 mjeseca imat ćete spotting i nema ovulacije pa ni plodnih dana tako da ako ih pijete po shemi nema mogućnosti trudnoće.

ssimonaa123

Postovana,
hvala Vam na odgovoru! zanima me jos slijedece, jucer sam popila zadnju tabletu prve kutije i sada nastupa pauza od 7 dana, da li smijem imati odnos tijekom tih 7 dana, tj da li decko smije ejakulirati u mene ili mi je potrebna dodatna zastita? Nova sam u svemu tome pa me zanima. Hvala jos jednom! Lijep pozdrav!

Natalija Beljo, dr. med.

I u tih 7 dana pauze ste zaštićeni.

Monroe

Poštovani,

Krajem svibnja samo dobila menstruaciju i trajala je 10 dana te je već u lipnju došla nakon 11 dana od prethodne i isto trajala toliko. Idući mjesec nisam dobila menstruaciju, nego mi se 11.8. pojavilo krvarenje na jedan dan ( od prilike jedna žlica). S obzirom da sam bila na moru nisam mogla do svog ginekologa a najbliži je bio dosta udaljen. Tijekom 7.mj. imala sam redovite odnose, koristili smo zaštitu, ali par puta je prije stavljanja kondoma ulazio u mene. Da li može doći do trudnoće? Ili ovo krarenje od jednog dana to isključuje?
Unaprijed Hvala!

sandricaimeri

Poštovana doktorice,

da li se tablete koje ste preporučili za odgodu mentruacije (Duphaston) mogu dobiti bez recepta? Ako ne mogu te, da li se mogu dobiti neke druge? Naime, udajem se 26.08. a mengu bi trebala dobit 24,25-og ali nebi bilo prvi put da mi kasni pa bi svakako htela odgoditi njen dolazak..pod prevelikim sam stresom da bi se sad još i o tome brinula..Možda nebi bio toliki problem da mi menstruacije nisu tako bolne..inače, nemam ginekologa tako da savetovanje s njim nije opcija..

Zahvaljuem vam na odgovoru

Monroe

Poštovani,

Krajem svibnja samo dobila menstruaciju i trajala je 10 dana te je već u lipnju došla nakon 11 dana od prethodne i isto trajala toliko. Idući mjesec nisam dobila menstruaciju, nego mi se 11.8. pojavilo krvarenje na jedan dan ( od prilike jedna žlica). S obzirom da sam bila na moru nisam mogla do svog ginekologa a najbliži je bio dosta udaljen. Tijekom 7.mj. imala sam redovite odnose, koristili smo zaštitu, ali par puta je prije stavljanja kondoma ulazio u mene. Da li može doći do trudnoće? Ili ovo krarenje od jednog dana to isključuje?

Jučer mi se pojavio jači tamniji iscjedak, mislila sam da je početak mjesečnice, ali je prestalo... Da li radi o nekoj upali? Ili je moguća trudnoća?

Natalija Beljo, dr. med.

Monroe Ako je bilo stresa i odlazak na more mogli su poremetiti ciklus. Kako je u kratkom roku n bilo obilnije krvarenje ono koje ste imali u 8 je moralo biti slabo. Ako ste ste vratili savjetujem posjet ginekologu.
sandricaimeri Nažalost ne, možete jedino kod nekog privatnog ginekolooga po recept.

ANN21

Poštovani!!
Nisam znala u koju bih rubriku postavila pitanje, pa sam u ovu.
Naime, imam 21. godinu, želim stupiti u prvi spolni odnos,
no epileptičar sam i ne bih željela miješati tablete sa kontracepcijskim pilulama..
Stoga me zanima moram li baš ići ginekologu prije stupanja u 1. spolni odnos??
Užasno me sram , sad((

Natalija Beljo, dr. med.

Koristite kondom , pa na sljedećoj kontroli kod neurologa iznesite plan o kontracepciji. Nako toga unutar 6 mjeseci obavezno kod ginekologa.