Kontracepcija

Molim vas za pomoc

Andja123

Da li je moguce kod neredovnih menstruacija koje znaju ne dolaziti po 2,3 mjeseca da test pokaze krivi rezultat skoro dva i po mjeseca nakon samo jednog kratkog nezasticenog odonosa u kojem nije bilo direktne ejakulacije u rodnicu, u kojem nije doslo do puknuca himena kod djevojke te je nakon 37 sati od istog odnosa popijena tableta ellaone za vecu sigurnost?To je bio jedini odnos, poslije ih nije bilo Da li rezultat moze biti pouzdan iako su menstruacije neredovne, dolaze nekad nakon mjesec ipo, dva, tri cetiri mjeseca? dakle, da je li moguca trudnoca u ovom slucaju i je li moguce da je test iako je pokazao negativno i dalje moze znaciti da je djevojka trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ako je test negativan isključena je mogućnost trudnoće.

Jasmina jas

Postavni..imala sam odnos(25.2)pri cemu je puknuo kondom popila sam ellaone u roku sat vremena nisam mogla odredit ovulaciju zato sto sam taman prestala piti pilule..zadnja menstruacija je bila 7.2 a plodni dani su valjda trebali bit od 16.2 do 23.2 ali svejdenk sam popila ellaone...slijedeca menstruacija je trebala bit 7.3 a dosla je 12.3 kao prvi dan je bio samo smedi iscjedak drugi i danas treci dan kao normalna menstruacija normalna boja sve osim sto mozda malo manje obilnosti..mogu sada iskljucit trudnocu ili da napravim test?

Ne znam sta

Posyovani doktore. Prilikom odnosa osjegim kao peckanje, gorenje tacnije vagine. To se ne desava odmah cim stupim u odnos, vec nakon nekoliko minuta.. koristim durex classic.. Moze li biti iritacija od latexa?? Ako jeste to da li su manje sigurni Durex real feel?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nakon uzimanja ellaone može doći do kašnjenja ciklusa. Ukoliko ste dobili uobičajeno krvarenje ne radi se o trudnoći. Ako niste sigurni da je menstruacija bila uobičajena učinite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za ne znam sta:
moguće da imate alergijsku reakciju na prezervative. Ponekad su razlog tome lubrikanti kojima su kondomi premazani, a možda ste alergični i na određenu marku kondoma. Razmislite o hormonskoj kontracepciji.