Kontracepcija

Prestanak uzimanja kontracepcije

DzastPersil0101

Naime pijem Lindynette već 4 godine,s tim da sam pila 3 godine i onda napravila pauzu od 1.godine..naime,kad sam prvi puta pila u te 3 godine,nisam nikada imala problema,sve je bilo uredno i zdravlje mi je bilo super...kad sam napravila pauzu prvi puta tj. kad sam prestala piti nakon 3 godine,odmah mi se pojavio obilan i čest iscjedak,i zdravlje općenito mi se pogoršalo,mjesečnice mi nisu bile uredne i točne, i onda sam opet počela piti kontracepcijske tablete u nadi da će mi se to povući,naime u početku je bilo dobro,ali sad u zadnjih par mjeseci,opet stalno imam iscjedak (nekad je samo bijel i bez mirisa,a većinom je onako sirast i sa neugodnim mirisom,jednom je bilo kao i crvenkasto) i stalno imam upale i svaki puta kad odem kod ginekologa imam ciste,vise stvarno ne znam šta da radim,šta mi vi savjetujete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Promjenite pilule. A upalu tretirajte Caneseten vaginaletama i kremom.

DzastPersil0101

ja sam sada zavrsila sa kutijom i planiram prestati piti tablete,oce mi se stanje pogorsati ili? sta mogu ocekivati? i dali smijem prestajat nakon godinu dana uzimanja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prestanite i napravite pauzu 3 mjeseca. Vidjet ćete kako će biti u ta tri ciklusa. Također možete krenuti s novim drugim pilulama.

Luciley

Poštovani,
pila sam godinu dana pilule Adexa, no više mi nisu bile potrebne jer nisam imala redovite spolne odnose stoga sam odlučila prestala s uzimanjem. Zadnja pilula mi je bila 14.4., nakon čega sam 18.4. dobila menstruaciju. Zanima me koliko treba proći da se organizam vrati u normalu ? I kada bi sada ušla u spolni odnos, dal je obavezno koristiti druge oblike kontracepcije ( prezervative ) ? Moj ginekolog mi je rekao pošto sam pilule počela koristiti isključivo zbog kontracepcije da ukoliko nemam redovite odnose ( nisam ga imala 2-3 mj ) da prestanem jer organizmu nisu potrebne..

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Idući ciklus bit će kao i prije nego što ste započeli s pilulama. Koristite druge načine zaštite svakako i kondome.

Lolitalola

Postovanje doktore.
Pila sam dijanu35 2,5 god zadnje 2 menstruacije imala sam mala krvarenja i za vreme ovulacije i obilna za vreme menstruacije. Zadnju menstruaciju sam imala 12.04. Posle koje sam prestala da pijem pilule. Imala sam samo jedan odnos 24.04. U pocetku bez kondoma,a kasnije sa kondomom i bez ejakulacije . Sada imam jako bolan stomak,tvrd i blagu mucninu. Da li postoji mogucnost da sam trudna ili su to normalne pojave. ? imala sam i pre i za vreme pilula redovne menstruacije cak i ranije par dana..
Beskrajno hvala...jako brinem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

iv17

Poštovani, prema preporuci ginekologa na pauzi sam s korištenjem Logesta (koristila sam ga zbog obilnih i bolnih menstruacija), a u posljednje vrijeme mi navedena terapija nije više odgovarala. Imala sam gljivičnu upalu koja je liječena Rojazol vagitorijima i kremom dva puta. Sada imam promijenjeni iscjedak koji je oko 17-18 dana ciklusa bio gust i rastezljiv (za što sam pretpostavila da je ovulacija), a sada je još gušći i bijele boje (bez mirisa). Zanima me može li taj iscjedak biti posljedica prestanka uzimanja oralne kontracepcije ili je vjerojatnije da gljivična upala ipak nije izliječena? Također, imam bolne bradavice što nisam nikad prije imala. Je li to zbog prestanka uzimanja kontracepcije? (spolne odnose nemam)
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
iscjedak ne može biti posljedica prestanka uzimanja kontraceptiva, nego se vjerojatno radi o gljivičnoj infekciji. Bol u dojkama može ići u sklopu predmenstrualnog sindroma.