Kontracepcija

najbolja kontracepcija

lorea

Postovana,

uzimala sam cilest tabletice tri godine uz pauze nakon svajke godine dana, no u zadnjoj godini uzimanja imala sam strasne migrene zadnji tjedan uzimanja tabletica. nakon godine dana odmora pocela sam uzimati yasmin tabletice, ali vec nakon 4 mjeseca su pocele opet iste migrene uz mucninu i povracanje. Oboljela sam od hipotireoze pa sam tableticama nastojala uravnoteziti menstrualni ciklus. sada vec 6 mjeseci ne pijem nista, a nemam niti migrena. sto biste mi vi preporucili? ginekoloski nalazi i papa test su uredni.
zahvaljujem na odgovoru!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako vam se migrene javljaju samo uz kontracepciju, onda ju smijete koristiti, inače ne. Ako ćete ponovo pokušati, probajte skratiti pauzu između dvije kutije sa 7 na 3 ili 4 dana, a ako ni to ne pomogne, uzimajte tablete kontinuirano, dakle bez pauze. Možda ćete malo nepravilnije krvariti, ali ćete biti zaštićeni od trudnoće i bez migrena.