Kontracepcija

migrena zbog pilula?

vita

Patim od migrene koja uvijek počinje simptomima poremečaja vida, govora, trnjenja ruke i nakon toga glavobolja i povračanje. Migrena mi se javlja oko 2 puta godišnje, a u trudnočama (dvije) puno češće (čak dva puta mjesečno). Godinu dana nakon drugog poroda počela sam uzimati tablete yasmin i dan nakon što sam uzela posljednju tabletu iz prve kutije javila se migrena. Nisam posebno bila zabrinuta budući sam posljednji put imala migrenu prije oko 6 mjeseci. Nakon druge kutije yasmina, tj. u pauzi, nisam imala napad klasične migrene, ali sam imala glavobolje i osjećaj nemoći, odnosno oduzetosti desne ruke koji je u potpunosti prošao tek nakon šest dana. Nisam sigurna da li bih trebala nastaviti sa uzimanje tableta. Unaprijed hvala na odgovoru.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne bi trebali uzimati tablete, one su kontraindicirane (dakle ne smiju se uzimati) kod migrenoznih glavobolja. Vjerojatno niste ginekologu spomenuli? Nedavno sam o tome nešto opširnije pisala pa ako vam se da ukucajte u tražilicu foruma migrena pa potražite.