Kontracepcija

novynette

ladyP

Poštovani,
ginekolog mi je pripisao Novynette.
U četvrtak sam dobila u 22:30h menstruaciju. Pošto sam se odlučila da uzimam pilulu svaki dan u 21h (jer mi tad najviše odgovara zbog obaveza) nisam ju popila u čevrtak u 22:30h nego sljedeći dan u petak u 21h.
Zanima me da li trebam dodatnu zaštitu koristiti 7 dana jer nisam pilulu odmah popila?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da ali ne zbog toga, nego zbog toga što pijete prvu kutiju.

Uplasena25

Poštovani, pijem Novynette 3 god sputting sam imala svega nekoliko puta u to vrijeme. Prošli tjedan bila sam na redovnom ginekološkom pregledu i sve je bilo u redu, preporučene su mi probiotičke vaginalete, idući dan nakon uzete vaginalete 19.4 pojavio se slab sputting koji za sada traje 3 dana. a vaginalete sam prestala koristiti, 25.4 popit ću zadnju pilulu Novynetta. Trebam li raditi 7 dnevnu pauzu i očekivati krvarenje ili nastaviti s idućim blisterom bez pauze? Ovaj mj nisam imala odnose. Zanima me je li moguće da je sputting nastao zbog probiotika iako sam isti probiotik koristila više puta i nikad nisam imala nikakvi problema. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sedam dana pauze svakako. Probiotik nema veze sa spoting krvarenjem.

unaaida

Poštovani, Pila sam novynette od januara 2011. Prosli mesec(jun) završila sam kutiju i posle 4 dana regualrno dobila menstruaciju. Prestala sam da pijem pilule,tj.nisam počela novu kutiju za jul. Trebalo je da dobijem juče/prekjuče,ali sam čitala da posle prestanka pijenja menstruacija može da izostane. Bila sam 25 dana na putu,promena klime,stres. Iako imam većinu simptoma,bol u jajnicima,nervoza i dalje nisam dobila. Nemam opasnost od trudnoće. Da li je moguće da posle prestanka pijenja pilula menstuacija izostane,i kad bi onda to trebalo da se reguliše? Unapred zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Miguće je da kasni od promjene klime kao i nakon prestanka pijenja.
Ne brinite. Već drugi mjesec će vam doći normalno na vrijeme.

Tanja93

Pijem novynette i popila sam slucajno jednu vise tabletu misleci da sam zaboravila da popijem jednu, sta da radim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa. Nastavite dalje s uzimanjem do kraja blistera. Malo ćete skratit ciklus.