Kontracepcija

nus-efekte?

Mona

Postovana,
Tri mjeseci pijem Logest pilule, do sada, bez nikakve nezeljene efekte. Danas sam popila pilulu broj pet, a unatrag dva, tri dana imam povremene mucnine. Iako mi nije vjerojatno ipak bih Vas pitala, dali je moguce da tek sada pilula projavlja ovaj nus efekat?
Hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Teško. Probajte malo promijeniti vrijeme uzimanja, ako uzimate prije jela uzmite poslije, ili obrnuto. Ako mučnine nestane vjerojatno su pilule uzrok. Ako ne nestane, vjerojatno nisu, treba naći drugi uzrok.