Kontracepcija

Nuspojava Diane 35

antonija07

Poštovani, prije tjedan dana sam počela sa korištenjem Diane 35 u svrhu ljecenja akni a ujedino i moje neredovite i obilne menatruacije. Prvih 4 dana je sve bilo super bez nuspojava a ova posljednja tri užasne mučnine cijeli dan,osjećaj vručine i hladnoće skoro pa istovremeno, cijelodnevni osjećaj nelagode u želucu. Zanima me dali su te nuspojave nakon nekoliko dana od Diane35? Nebi li se nuspojave odmah prvi dan već primjetile? I što mogu učiniti po pitanju tih groznih mučnina? Stvarno bi željela nastaviti sa terapijom pilulama ali ako stanje bude isto možda da ih promjenim ili da pričekam neko vrijeme? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s terapijom. Strpljenja treba za sve pa tako i za to.
Vremenom će smetnje slabiti.

mia88

Poštovani, pijem Diane 35 već 3 godine I sve je super, ali sam inače teško bolesna na kralježnicu pa pijem Normabele. Inače uvijek pazin da ne uzimam odmah jedno za drugim. Normabele uzimam samo kad me jako stisne, ali evo danas sam sat vremena iza Diane popila Normabel od 5 mg jer imam nesnosne bolove. Recite mi molim vas da li taj Normabel sad poništava učinak Diane pilule budući da je prošlo tako malo vremena?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Umanjuje učinak pilula. Koristite dodatnu zaštitu ako ga svakodnevno uzimate.

mia88

Ne svakodnevno. Uzela sam jučer, prije toga ima možda 3 mjeseca. Dali sad trebam koristiti dodatnu zaštinu samo 7 dana ili do kraja blistera? Ovo mi je bila 6. pilula.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste uzeli jednu tabletu Normabela ne treba dalje dodatna zaštita.

mia88

Najlipša hvala na odgovoru!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.