Kontracepcija

nuspojave kontracepcije

malena7

Mene zanima nekoliko stvari koje bih tila saznat..Dali se nakon koristenja pilula treba napraviti neka pauza,jel mozda postoji mogucnost da zbog predugog uzimanja kontracepcijskih pilula se moze ostati neplodan?Imala sam cistu na dojci prije neke 2 godine,i uklonjena mi je..Da li koristenje pilula moze imati ikakav ucinak na to?i dali se moze ostat trudan ako su neplodni dani,bez ikakve zastite?unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Dali se nakon koristenja pilula treba napraviti neka pauza - pročitajte prethodni post

jel mozda postoji mogucnost da zbog predugog uzimanja kontracepcijskih pilula se moze ostati neplodan - ne

Imala sam cistu na dojci prije neke 2 godine,i uklonjena mi je..Da li koristenje pilula moze imati ikakav ucinak na to? Smatra se da oralni kontraceptivi smanjuju rizik pojave cista na grudima, odnosno tzv. fibrocistične bolesti dojke.

i dali se moze ostat trudan ako su neplodni dani,bez ikakve zastite?unaprijed hvala - ne može, ako znate koji su vam neplodni dani, ali to nije tako lako znati

kukica155

Poštovani, pijem Logest tablete 2,5g zbog neredovite menstruacije. imam nuspojave popust razdražljivosti, depresije i jako smanjene želje za sexom. zanima me da li postoje slabije pilule koje ne bi djelovale tako? moram li piti kontracepcijske pilule da bi mi menstruacija bila redovita ili postoji neki drugi nacin reguliranja menstruacije? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Konzultirajte svoju ginekologicu za promjenu pilula, ne slabije "nego jače". Moguće je i uzimanje gestagena za regulaciju ciklusa.