Kontracepcija

tezina i kontracepcija

Lela2301

Pozdrav!
Imam 20 godina i policistične jajnike te nerevodite mjesečnice (po periodima se ustale pa ponovno izostanu po 2 mjesaca, a ciklusi mi variraju od mjeseca do mjeseca). Od 17 godina posjecujem ginekologa i vec sam ih promijela nekoliko. Svaki ima svoju teoriju, ali svima su rijesenje pilule. Popila sam nekoliko vrsta i svake me debljaju, u prvih 2-3 tjedna dobijem 2-3 kg i konstantno imam osjecaj nadutosti u trbuhu. Pilule pijem po mjesec dva pa kad se udebljam prestanem i onda kad mi pocnu izostajati ponovno ih uzmem. Visoka sam 158 i teska 58 kg. Stvarno vise ne znam koga poslusati i sto raditi. Trenutno pijem lindynette 30 i u dva tjedan sam dobila dvije kile. Najvise me plase teorije o tome da jednoga dana necu moci ostati trudna.
Molim Vas izvedite me na pravi put!
Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte topis o pcosu. Sugeriram da napravite spolne hormone, hormone štitnjače. Sugeriram pregled endokrinologa. Uputna bi bila i terapija metforminom.

tkunic1

Postovani. Djeluje li drzanje dijete na ucinak pilula? Smanjila sam ugljikohidrate i u mjesec dana su otisla 4kg, pa me zanima da li to djeluje na zastitu. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe.