Kontracepcija

očajni podočnjaci

whisper09_kc

Poštovana doktorice,
već 3 mjeseca premja preporuci svoje ginekologinje pijem yasmin tablete i odprilike nakon prve kutije počela sam dobivati ogromne suhe podočnjake, koje na dodir jako svrbe, a kada ih namažem kremom peku. Da li je moguće da mi je to neka nuspojava na tablete? Ako da, da prijeđem na neke druge, na koje po vašem mišljenju, prije yasmina imala sam obilne menstruacije i anemiju. Unaprijed hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nije nemoguće, mada za ovakvu nuspojavu nisam čula. Da bi bili sigurni da je od Yasmina trebalo bi mjesec dana pauzirati, a onda vidjeti da li druge dolaze u obzir (ako to nestane).