Kontracepcija

Pitanje

ms. b

Spavala sam s dečkom 2.7., koristili smo prekinuti snošaj. zadnju menstruaciju sam imala 14.-19.6., pa bi ovu trebala dobiti 11.7. jesu mi bili neplodni dani kada smo spavali, i koliko su zajedno sigurne te dvije metode zajedno? kolika je mogućnost da sam trudna? hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Imali ste odnos 18.ti dan ciklusa. Ako su vam ciklusi redovni ovulacija je oko 14-tog dana - dakle ovo bi bilo na kraju plodnih dana. Mogućnost da ste trudni nije velika.

Dobar dan!
Imam jedno pitanje za vas,jer sam jako zabrinuta!
12.12. sam imala prvi put spolni odnos,nismo koristili zaštitu,ali dečko nije svršio u mene,ustvari nije svršio nikako.U roku od 72 sata,u kojem sam mogla popiti hitnu kontracepciju,jednostavno nisam smtrala da je potrebno,jer nije bilo ejakulacije,a nisu mi trebali biti ni plodni dani,ali sad sam UŽASNO ZABRINUTA,koja je vjerovatnoća da sam ostala trudna?
Zadnju menstruaciju sam dobila 24.11,inače mensruacije su prilično redovne,27-30 dana,s tim da su zadnjih 3,4 mjeseca bile uvijek 27-28 dan,a ja još nisam dobilasad
Molim da mi odgovorite što prije!
unaprijed hvala na odgovoru

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Prestanite biti zabrinuti pa ćete dobiti menstruaciju. Šansa da ste trudni je maltene nikakva happy